Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinél kell ilyenkor a feljelen...

Kinél kell ilyenkor a feljelentést megtennem? Nyom. Ügyészség esetleg?

Figyelt kérdés

egy elég durva csopoertos zaklatásról meg vszínű többről is szó van, és a díszes társaság egyik tagja (igazából a főkolompos) rendőr.


Ilyenkor a Nyomozó Ügyészségen kell az egész feljelentést megtennem vagy az illető ellen ott külön, a többi 5 ember ellen meg simán a rendőrségen? Vagy hogy? mert eléggé furának tartanám, ha a saját kollégái akarnának nyomozni az illető ellen.


2013. márc. 1. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Akár rendőrségen, akár a katonai ügyészségen teszed meg a feljelentést, abban biztos lehetsz, hogy nem a saját közvetlen kollégái fognak nyomozni az ügyben, hanem a katonai ügyészség. Ezért tartom egyszerűbb és kézenfekvőbb megoldásnak az ügyészséget, de mint írtam igazából mindegy, mert ha a rendőrségen teszed, akkor is átteszik a nyomozást az ügyészséghez. Egyébként milyen ügy? Mármint mit értesz a csoportos zaklatás alatt? Mert ha rendőr, akkor tuti ismer (legalábbis én nyomozó létemre jó párat ismerek és jó viszonyban vagyok velük) sok jó ügyvédet, szakszervezetet, akik védeni fogják az ő érdekét és ha elbukod, akkor a gatyádat is lepereli rólad, ha nincs igazad. Küldj privátot, ha gondolod és próbálok segíteni, ha tényleg alapos a gyanú, mert bűnöző kollégákra nekünk sincs szükségünk, de ha ártatlan, akkor foggal körömmel védjük a saját kutyánk fiát.
2013. márc. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

teljesen igazad van, és bár minden rendőr / nyomozó ilyen felfogású lenne, mint Te. de sajnos ez nem így van. abban is igazad van, hogy én magam hiába tudok valamit, a bizonyítás egy más kérdés, hiszen az se hülye persze, és azért arra kényesen ügyel, hogy nyomot sose hagyjon maga után, na ennek ellenére azért sikerült kis bizonyítékot begyűjtenem, csak persze kérdés, az mennyire elég. egyébként felbújtóként jelentős kárt okozó rongálásban is benne van, és erre van bizonyítékom, csak hát attól tartok, hogy ha meg kiadom a kezemből, a kollégái majd szépen eltüntetik, aztán kész, volt, nincs.

szóval igazad van, nagyon meg kell ezt gondolnom, de azért azt elismered ugye, h az nem állapot, hogy félek haza menni, és már nem egyszer máshol kellett aludnom is, mert este a bokrok mögött vártak ... és még erre is van tanú egyébként mert a bolond beszélt egy szomszéddal, és az meg látta, hogy bebújik a bokorba és vár engem. na csak az más kérdés, hogy pl ez is mennyire hajlandó tanúskodni vagy inkább letagadja még azt is, hogy látta egyáltalán.


hát nehéz ügy, de hidd el, nem szórakozásból tenném, és bár ne kellene ...


oké, írok privátot, csak megvallom őszintén, nekem rendőrökkel szemben sok bizalmam nincs (amit talán értesz is), és akkor itt befejezem, mert nem akarok aztán rágalmazást elkövetni, de szóval voltak már bizonyos húzásai ellenem. Csak ismét más kérdés a bizonyítás.


nah, írok!!

2013. márc. 2. 06:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha rendőr neve felmerül egy feljelentés során, akkor csak a nyomozó ügyészség nyomozhat az ügyben, pont az elfogultság miatt. A feljelentést megteheted ott is, ne a helyi kollégáknál tedd.

Egyet értek az első válaszolóval, az ilyeneket el kell távolítani a testülettől, ha valóban bűncselekményt követett el.

Engem is érdekelne privátban a történet, hátha tudok segíteni a bizonyításban.

2013. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!