Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Korrekt az, hogy manapság egy...

Korrekt az, hogy manapság egy büntetőügyben egy ember dönt?

Figyelt kérdés
Volt egy büntetőügyem, amelynél a bírónő teljesen azonosult a sértett féllel, akit én állítólag lesodortam az autómmal az útról. Én ezt tagadtam, de mint mondtam a bírónőt semmi nem tudta meggyőzni. Aztán megtudtam, hogy ugyanolyan idős gyermekei vannak, mint a sértettnek. Engem elítéltek bizonyítékok hiányában, mert a bírónő kétséget kizáróan megállapította ,hogy ezt a cselekményt csak én követhettem el.
2013. febr. 28. 22:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Időközben rájöttem, hogy akkor követtem el hibát, amikor az ügyvédem tanácsára nem tettem vallomást a bíróság előtt. Ez hiba volt. Viszont fellebbeztem és másodfokon már vallomást teszek. Azért jó lenne, ha jönne még válasz. Én is válaszolok ha valaki visszakérdez.
2013. ápr. 9. 10:07
 12/14 (g)brigi ***** válasza:
Szakértő kirendelését kell indítványozni, hogy megállapítsa, hogy nem Te ütköztél, ennek egyértelmű nyomai kell, hogy legyenek, vagy a Te autódon vagy a másikén De ezt már rég meg kellett volna tenni!
2013. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 (g)brigi ***** válasza:

Amit még tudsz tenni, hogy kéred a kocsmáros tanúként beidézését, hogy igazolja, hogy a baleset időpontjában a kocsmában tartózkodtál. Vagy bárki mást, aki adhat alibit.

Itt valami egyéb dolog is történt szerintem, mert ha ügyvéded van, akkor nem létezik, hogy ennyire sügér legyen.

2013. ápr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kocsmáros úgy tanúskodott, hogy én fél órával a baleset után érkeztem, a károsult pedig kijavítatta az autóját. Ezt mondta is a bírónő a tárgyalás végén, idézem: "-Ha gondolja vizsgáltassa meg szakértővel az autóját, ha ez megér magának 150-200ezer forintot, de én már most tájékoztatom, hogy az ítéleten ez nem fog változtatni!"
2013. ápr. 9. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!