Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Korrekt az, hogy manapság egy...

Korrekt az, hogy manapság egy büntetőügyben egy ember dönt?

Figyelt kérdés
Volt egy büntetőügyem, amelynél a bírónő teljesen azonosult a sértett féllel, akit én állítólag lesodortam az autómmal az útról. Én ezt tagadtam, de mint mondtam a bírónőt semmi nem tudta meggyőzni. Aztán megtudtam, hogy ugyanolyan idős gyermekei vannak, mint a sértettnek. Engem elítéltek bizonyítékok hiányában, mert a bírónő kétséget kizáróan megállapította ,hogy ezt a cselekményt csak én követhettem el.
2013. febr. 28. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na várj... hogy a bránerbe ítéltek volna el bizonyítékok hiányában?
2013. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem voltak bizonyítékok. Volt egy veszélyes előzés, melynek során állítólag az én autóm jobb hátulja nekikoccant a másik autó bal elejének. Erről szakértői vélemény nincs és az autón sem látszik semmi. Engem a közeli kocsmából vittek el vérvételre, mert a sofőrön, aki az autót vezette zöld ruha volt, és engem is egy zöld pólóban találtak a kocsmában. Ez volt a bizonyíték. Szerintem Columbo dobna egy hátast ezek hallatán.
2013. febr. 28. 22:52
 3/14 Vadkan01 ***** válasza:
100%
Várjunk egy kicsit, azt mondod, hogy neked kellett volna bizonyítanod, hogy te vagy az ártatlan, ráadásul ilyen kevés hülyeségekkel jöttek, hogy zöld póló volt rajtad. A bírónő nem végezte rendesen a munkáját, mert az érzelmeire hallgatott az érvekkel szemben.
2013. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És ha tudnád mennyi ítélet születik így ebben a formában. Semmiféle bizonyíték nincs,de kőkemény ítélet az igen,feltételezésekre alapozva.Ha a bíró úgy látja,hogy az "úgy lehetett" már kész is a baj.A páromat két éve ugyanígy meszelte el egy bíró,még ma is pereskedünk.A sértett a tárgyaláson begyógyszerezve jelent meg,hogy azt sem tudta mit beszél-persze ezt a bíró nem látta-hat verzióban hétféleképpen adta elő a sztorit.És mégis ügy lett belőle.Nem is kicsi,március végén lesz a következő tárgyalás,pedig a sértett meghalt tavaly- (alkoholproblémák)
2013. márc. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem korrekt. A börtönök is mind tele vannak ártatlan emberekkel, akiket csak a bírói antipátia juttatot oda. Így jó lesz?

Egyébként miért nem fellebezel? Ha szerinted igazad van,miért nem mész másodfokra?

2013. márc. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már fellebbeztem. De az is csak pénzbe kerül és az ügyvédem se nagyon vigasztal.
2013. márc. 1. 08:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha korrekt akarok lenni, miért higgyek neked? Meg kellene hallgatni a másik felet is. Elemezni, ki mit mond, mit tár elém. Vagy kell utána szakértő (ha magamnak nincs annyi ismeretem), vagy nem kell.

De rossz néven venném, ha oda nem tartozó dolgok alapján elfogultnak tartanál (hol erre a bizonyíték? most te állítsz!), vagy nem hiszel a szakértelmemben (honnan tudod, mit tudok, hogyan bizonyítod, hogy tévedek?).


Azt nem kétlem, hogy hátrányosnak tartod az ítéletet. Azt a jogodat sem vonom kétségbe, hogy kételkedsz. De amint a hozzáértésemet, vagy elfogultságomat vonod kétségbe, bizonyítanod kell, különben rágalmazásnak minősül.

A tagadás nem konstruktív, ezért bíróságon az a természetes, hogy nem veszik figyelembe (szerencsére). Ha viszont a vád gyenge lábakon áll, nyilván könnyű cáfolni. Ezt kell tenni, nem vádaskodni. És érdemes tudni, a bíróságon mindig a jobbik győz. Amelyik jobban bizonyítja a saját állítását. Az egyik azt, hogy van vétkes, a másik azt, hogy a vádló állítása nem elég.

2013. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

„Aztán megtudtam, hogy ugyanolyan idős gyermekei vannak, mint a sértettnek”

Ez komoly részrehajlás. Én már láttam olyat is, hogy ugyanolyan idős bíró mentett fel egy ugyanolyan idős vádlottat. Sőt egy női bíró mentet fel egy ugyanolyan idős női vádlottat. (Itt már hatványozottan részrehajló bíróval állunk szembe.)


„Engem a közeli kocsmából vittek el vérvételre” & „ügyvédem se nagyon vigasztal”

Vajon miért nem csodálkozok, hogy ellened ítéltek?!

2013. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, ha ártatlan vagy és fellebbeztél, ki fog derülni az igazság.
2013. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy eleve rossz volt, hogy én ott a kocsmában iszogattam, de ez nem lehet kiindulópont egy bíróság részére egy büntetőügyben. A kocsma ezért van, hogy az ilyen alakok, mint én is ott bút felejtsenek és örüljenek a mának.
2013. márc. 1. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!