Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok kijelentkezni a...

Hogyan tudok kijelentkezni a lakcimemről, hogy ne legyen bejelentett lakcimem?

Figyelt kérdés

Az okmányirodában azt mondták, hogy olyan nincs, hogy valakinek ne legyen lakcime, vagy állandó vagy ideiglenes lakcimnek kell, hogy legyen.

Én viszont olvastam olyanról is, hogy valakit lakcim nélküliként kezeljenek. Na nekem az kellene: hogyan tudom azt megcsináltatni (külföldről)? Ügyfélkapun lehet valahogy?


2013. febr. 19. 09:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
ha külföldön élsz, akkor szerezd meg az ottani állampolgárságot és mondj le a magyarról. Akkor már nem kötelező, hogy lakcímed legyen itthon, nem is lesz, hisz nem leszel magyar állampolgár. nah tessék itt a megoldás :)
2013. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"A nyilvántartásba ebben az esetben a bejelentett település neve (a fővárosban a kerület megjelölése) mellett „lakcím nélküli” bejegyzést kell tenni."

Elméletileg valahogy lehetséges, csak hogyan...

2013. febr. 19. 10:41
 13/13 anonim ***** válasza:

"Csak az a gond, hogy az okmányirodában azt mondták, hogy mindenképpen be kell jelentkeznem valahova, nincs olyan, hogy valakinek ne legyen lakcime.

Akkor most mi van? Persze lehet, hogy csak az ügyintézőnek nincs fogalma a dologról, azért is kérdezem meg itt is"


Valószínű, hogy ez a helyzet. Gondolom, hogy külföldi munkavégzés miatt akarod megszüntetni, hogy itthon ne kelljen TB járulékot fizetni. Itt egy hasznos link:

[link]

2013. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!