Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok kijelentkezni a...

Hogyan tudok kijelentkezni a lakcimemről, hogy ne legyen bejelentett lakcimem?

Figyelt kérdés

Az okmányirodában azt mondták, hogy olyan nincs, hogy valakinek ne legyen lakcime, vagy állandó vagy ideiglenes lakcimnek kell, hogy legyen.

Én viszont olvastam olyanról is, hogy valakit lakcim nélküliként kezeljenek. Na nekem az kellene: hogyan tudom azt megcsináltatni (külföldről)? Ügyfélkapun lehet valahogy?


2013. febr. 19. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hajléktalan akarsz lenni?
2013. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Itt van egy ilyen kérdés: [link]
2013. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Bizonyon értelemben már most is hajléktalan vagyok, csak papiron van lakcimem :) Hosszú sztori...

Sajnos az a kérdés csak a lakcim átirásáról szól, nem a teljes kijelentkezésről, hogy ne legyen lakcimem.

2013. febr. 19. 10:04
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha valami disznóságot követsz, követtél el, és azon a lakcímen keresnek a hatóságok (rendőrök, végrehajtók, bérgyilkosok stb.), az ott lakók megtehetik, hogy "kijelentenek" onnét téged, mondván hogy őket ne zaklassa senki. És ha ez megvan, ők nem kötelesek tudni, hogy te akkor éppen merre vagy a nagyvilágban.
2013. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek a kényszerkijelentés nem tűnik a legegyszerűbb folyamatnak... Ha tényleg nincs más meg lehet próbálni persze...

Van esetleg valami más mód, hogy én magam kijelentkezzek?

2013. febr. 19. 10:18
 6/13 anonim ***** válasza:

A linkben ott van a válasz: " a kijelentkezést pedig a helyi önkormányzat okmányirodájánál kezdeményezheti."


Ebből egyértelmű, hogy külföldről/ügyfélkapun nem megoldható, csak személyesen. Nyilatkozatot kell kitölteni, lakcímkártyát leadni, etc.

2013. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok!

A szomszéd lakásba új tulaj költözött, attól kezdve rendőrök, egyéb hatóságok kerestek a lakásán bizonyos személyt, akinek a neve még csak nem is egyezett a lakás korábbi tulajának vezetéknevével.

Ekkor ment be az önkormányzathoz, vitte az adásvételi szerződést, amivel igazolta, hogy ő a jelenlegi tulajd, és ő ilyen nevű személyt nem jelentett oda be. Kiderült, hogy a korábbi tulajnak valami retye-rutyája volt még azon a címen. Minden további nélkül törölték arról a lakcímről az illetőt.

Hogy az önkormányzat ilyenkor hogyan intézi, hogy lakcímkártya-bevonás, stb., az az ő dolga, nem pedig a lakás jogos tulajdonosáé.

2013. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak az a gond, hogy az okmányirodában azt mondták, hogy mindenképpen be kell jelentkeznem valahova, nincs olyan, hogy valakinek ne legyen lakcime.

Akkor most mi van? Persze lehet, hogy csak az ügyintézőnek nincs fogalma a dologról, azért is kérdezem meg itt is :)

Szóval akkor most mégis lehetséges csak egyszerűen kijelentkezni? Tudja valaki esetleg biztosra?

2013. febr. 19. 10:22
 9/13 A kérdező kommentje:

"Hogy az önkormányzat ilyenkor hogyan intézi, hogy lakcímkártya-bevonás, stb., az az ő dolga, nem pedig a lakás jogos tulajdonosáé."

Hát épp ez az: akkor az lenne az én dolgom! :D Éppen ezért is bonyolult az a megoldás, mert nehéz lenne mindent összeegyeztetni. Oké, hogy valaki onnan kijelent, de akkor mi van az én papirjaimmal? Ha magam csinálnám nem lenne ilyen gond...

2013. febr. 19. 10:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz megszüntetni állandó lakcímet! Hajléktalan úgy lehetsz ha 30 napig hajléktalan szállón laksz, utána írathatod be a szállót az állandó lakcímedre.
2013. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!