Megveheti-e a parlament vagy az állam az országházat? Melyik miért igen, vagy miért nem?
A parlament valóban nem jogi személy, ezért semmiképp nem veheti meg. De mi van akkor, ha maga az országház épülete nem állami, hanem önkormányzati tulajdonban van? Ebben az esetben elvileg az állam megvehetné. Azért is gyanús a dolog, mert a szakvizsga tételek között külön-külön kérdés ként szerepel. Az egyik, hogy megveheti-e a parlament? A másik, hogy megveheti-e az állam?
Az is nagy segítség, ha valaki biztosan tudja, hogy kinek a tulajdonában van az országház épülete.
Mi van ha...kérdésedre tényleg el lehet játszani a gondolattal..tegyük fel,hogy az Önkormányzat tulajdonában van az Országház.Mivel ez egy épület,és van értéke,így nagyon is elképzelhető,hogy az állam megvehetné.De abban biztos vagyok,hogy ha az Önkormányzat pályázat útján adná el,akkor is az Államnak lenne elsőbbségi joga a vásárláshoz..
A kérdéseidre a választ már előtte is megírtam.A parlament nem veheti meg...az állam (mi van ha önkormányzati tulajdon??) által megveheti.De a valóságban az Országház az Állam tulajdonát képezi..
Eeeeee :S
A parlament (így kis betűvel) szó angolszász eredetű, ami magyarul országgyűlést jelent. (Ha nem a kérdésben szereplő kis betűst, hanem a nagy betűs Parlamentet vizsgáljuk, akkor az már az Országházat jelenti, ami többek között az országgyűlés székhelye.)
Az országgyűlés a Magyar Köztársaság legfőbb hatalmi és törvényhozó szerve és egyben – véleményem szerint - jogi személy mely saját nevében jogokat szerezhet és kötelezettségeket vállalhat.
Hangsúlyozom, hogy az Országgyűlés igenis jogi személy. A jogi személyek fő típusai között a költségvetési szerv csoportjában helyezkedik el.
Az államkincstári link a bizonyíték arra, hogy az Országgyűlés a Törzskönyvi nyílvántartásban szerepel, és így nem hogy csak jogi személy, de állami szerv is, tehát állami tulajdonban van.
No de kinek a tulajdonában van az Országgyűlés?
Álljunk meg egy szóra Grécsy Tanár Úr kérem!
Ki is építette az Országházat? Az Országgyűlés törvényt alkotott (1880. évi LVIII tc.) az Országház felépítésére, íme
Honnan szedhette a pénzt az akkori Ogy?
Valamelyik bank meghitelezte neki, nem hiszem, (ha igen, akkor is a hitelt az utóbbi 130 évben csak visszatörlesztette és így tulajdonossá vált - lett légyen az lízing vagy hitel szerződés akár)
Valamelyik államtól kölcsönkért (pl. az osztrákoktól) lehet, pl. a Kiegyezés miatt is, de én mégsem hiszem (ha igen, akkor is a hitelt az utóbbi 130 évben csak visszatörlesztette és így tulajdonossá vált - lett légyen az lízing vagy hitel szerződés akár)
Szerintem állami kasszából építette, tehát állami tulajdonban van.
Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az Országgyűlés Hivatalának (mely ugyancsak jogi személy/költségvetési szerv) 2009. évi közbeszerzési terve.
Ebben a dokumentumban nyílvánvalóan kitűnik, hogy az Országház felújítására közbeszerzési tervet készítenek, tehát az Országháznak állami tulajdonban kell lennie!!!
Közbeszerzési tervről:
Tehát a parlament (Országgyűlés) - mint állami tulajdon – nem veheti meg az Országházat, mivel az Országház már állami tulajdonban van.
Te se veszed meg azt a kocsit mégegyszer, ami már egyszer a tulajdonodban van!
Ergo az állam se veszi meg, mert már az az államé.
"No de kinek a tulajdonában van az Országgyűlés?"
HELYETT
No de kinek a tulajdonában van az Országháza?
kérdés természetesen a helyénvaló az előző hozzászólásomban...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!