Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kényszerítsem ki a...

Hogyan kényszerítsem ki a bíróságból a jogszabályok betartását?

Figyelt kérdés

Pl jogom van betekinteni az iratanyagba, most éppen a tárgyalási jegyzőkönyvek kellenének, de mindig jönnek valami kifogással, hogy jaj most itt az akta,most ott az akta, aztán most meg haza vitte a bíró tanulmányozásra és stb, szal sose tudom megszerezni. Nyilván nem véletlenül.


De mit tegyek, hogy sikerüljön? Kérjem írásban, bizonyítható módon, és akkor talán nem tudnak kibújni alóla?



2013. febr. 13. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
kérd írásban (nem is tudom hogyan gondoltad eddig: betelefonálsz a portásnak, hogy mindjárt mész érte, addigra legyen nála?)
2013. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

és kiek írjak panaszt, ha a bíróság pl nem hajlandó kiadni, sőt betekinteni se enged az én saját ügyembe? azt nem mondják ki nyíltan, hogy nem engednek, csak éppen naponta valami új kifogással áll elő a szőkenő titkárnő, hogy jaj a bírónőnél van, meg hogy nem is biztos, hogy betekinthetek-e, stb. Na de ha egyszer eddig is az egész ügyiratról kaptam másolatot, na meg az én ügyem, már hogyne tekinthetnék be, kész agyrém na.

mit javasoltok? hogyan érjem el vagy kinél tegyek panaszt? főleg úgy, hogy ne is haragítsam magamra a bírót ... Jogszabályilag tök egyértelmű, hogy jár nekem másolat, akkor miért olyan nehéz pont egy bírósággal betartatni a jogszabályokat? kész maffia ez , komolyan ...

2013. febr. 13. 09:30
 3/15 A kérdező kommentje:

vicces vagy nemáááá, de tudod úgy gondoltam, ahogyan ez eddig is ment. azaz mivel van a lajstromirodának ügyfélfogadása, eddig is bementem, és az ügyszám alapján egyszerűen kértem! ennyi. ugye milyen bonyolult?

De amikor ügyvéddel mentem, akkor érdekes módon, egy kávé mellett azonnal megvoltak ám a jegyzőkönyvek, meg akkor a bírónál se volt az akta és stb, kb 3 perc alatt már hozták is a másolatot. de nem igaz, hogy a legkisebb dologhoz is ügyvéd kell, ha azt akarom, hogy szabályosan járjanak el.

2013. febr. 13. 09:32
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Tarkón kell őket lőni és törvénytisztelőket ültetni a helyükre. Én sokat nem pecselnék velük.
2013. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanulság:


Bekapcsolt diktafon nélkül ne járjon az ember ügyet intézni.

2013. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Írsz szépen egy levelet tértisen a bíróságra ügyiratszámmal ellátva.Erre gyakorlatilag 30 napon belül kötelesek válaszolni.Ha nem válaszolnak akkor elballagsz egy ügyvédhez tanácsadásra,hogy mitévő legyél, mert a bíróság érthetetlen okból nem adja ki a rád vonatkozó iratokat betekintésre.
2013. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen iratokba akarsz betekinteni, és miről akarsz másolatot kapni, és milyen eljárásról van szó, abban te milyen pozíciót töltesz be.

Egyébként meg a hivatalos menete a dolgoknak, hogy írásban írsz egy beadványt, amiben megjelölöd milyen iratról szeretnél másolatot, és pl.: büntetőeljárásban 8 napon belül kötelesek ezt neked megküldeni.

2013. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

igen, köszi, bár eddig ment ez szóban is, de bizonyítható legalább írásban.

és azt nem tudod h ez fizetős vagy ingyen kötelesek adni?

2013. febr. 13. 22:43
 9/15 anonim ***** válasza:
A másolatokat az ügyről saját költségen te fizeted.
2013. febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ebben biztos vagy? én nem annyira ...

az eddigi gyakorlatot alapul véve pedig azt kell mondanom, hogy abszolút a titkárnő kedvétől függ, hogy éppen fogja és lemásolja amit kérek csak úgy vagy elkezd xarakodni az illetékbélyegekkel.

de tökre bírom, hogy még ők sincsenek ezzel tisztában ... erre már tényleg nem lehet mit mondani na.


És ha elektronikus formában kérem? akkor is oldalanként 100,- ft? vagy akkor hogy?

2013. febr. 14. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!