Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek egy rendőrt,...

Feljelenthetek egy rendőrt, amiért engem feljelentett?

Figyelt kérdés
Felkapcsolva felejtettem a ködlámpát, megállított, a helyszíni bírságra nem volt pénzem, munkanélküli lévén, nyilatkoztam is a szoc.helyzetem miatt, a fuck.kabát lesz*rta, most meg kijött egy 40ezres bírság. Fizessem be? 5700 Ft /hó segélyből 8 hónapig tartana…

2013. febr. 5. 18:48
1 2
 1/12 szokratesz ***** válasza:
100%

Öcsisajt kammerolsz. A helyszínbírság nem azt jelenti, hiogy a helyszínen kell fizetned. kaptálvolna egy sárga csekket kb 5-10 eft-al és azt kellett volna befizetned postán. Szóval szerintem te nem ismerted el a szabálysértést ésilyen esetben a rendőrnek nincs más választása mint a feljelentés.

Meg ezt a elfelejtettem lekapcsolni a ködlámpát duma elég fars. Továbbá ha olyan kevés a megélhetési összeged akkor a kocsit miből tankolod?

Na ugye:D

2013. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

volt ott más is,ha 40 lett a bírság,

talán elküldted a rendőrt valahová ?

2013. febr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Amikor a rendőr büntet, nincs mérlegelési lehetősége, ugyanazt a büntetést kell adnia mindenkinek ugyanazért. De a 40-be nem csak a ködlámpa volt benne.
2013. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentheted, de semmi értelme nem lesz. Tényleg, 5700-ból hogy tudsz autót fent tartani?

Egy felkapcsolt ködlámpa miatt nem fog rengeteg pénzre megbüntetni. Mennyi lett volna a helyszíni?

De valaki előttem jól mondta, a helyszíni bírság, az hogy elismered a bűnösséged és kitöltik a csekket.

Én egyszer felálltam a járdára fél kerékkel a kocsival (ahol persze nem volt megengedve) pechemre kb. 3 mp múlva ott volt a rendőr (mint kiderült sokan állnak oda így, és kifejezetten ezt figyelték), és kérdezte hogy elismerem-e hogy rossz helyre álltam. Mondtam igen, adott egy csekket kb. 3000-5000 Ft-ról és ennyi.

2013. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Végre valakit megbüntetnek indokolatlan ködlámpahasználatért!!!! Engem nagyon tud idegesíteni, ha a szembejövő "elfelejti" lekapcsolni. Valahogy felkapcsolni sosem felejtik el...

És valóban jól írták az előttem szólók, a helyszíni bírságot NEM a helyszínen kell fizetni, de ezt elmondja a rendőr. És ha leteszed a kocsid kis időre, a benzinpénzből kijön a bírság...

2013. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Vissza az agyarakkal!!!!!!!!!! Én csak kérdeztem, bsztok meg!!!


1. mi az, hogy "kammerolok"?

2. értem, hogy a helyszínbírság nem azt jelenti, hiogy a helyszínen kell fizetnem, szimplán nem ismertem el a szabálysértést.

3. a rendőrnek nincs más választása mint, hogy embertelen fszfj legyen?

4. nem volt ott más (ha 40 lett a bírság), ezek a fuck.abátok arra mentek, hogy zsebbe fizessek. Meg sem nézték, amit ilyenkor szoktak, pld. nem is kérdeztek rá, hogy fogyasztottam-e alkoholt. Amúgy, nem fogyasztottam.


"Meg ezt a elfelejtettem lekapcsolni a ködlámpát duma elég fars"

Fars, nem fars, ez történt. Vagy talán direkt kikezdtem a rendőrrel, hogy ugyan büntessen már meg. Gondolkozz mielőtt leírsz valami baromságot!


"Továbbá ha olyan kevés a megélhetési összeged akkor a kocsit miből tankolod?"

Ha olyan nagyon tudni akarod, dec. elején tankoltam, a január közepe óta nem is használtam. Remélem, kielégítő volt a válasz.


"talán elküldted a rendőrt valahová?"

Olvastad a kérdés alatti részt? Túl nyugodtan beszéltem vele…


"De a 40-be nem csak a ködlámpa volt benne"

De okosak vagytok!!!!!!!!!!! El akarjátok olvasni a határozatot? Csak a KÖDLÁMPÁRÓL szól, semmi másról. Vagy ebbe beletartozik, hogy INDOKOLATLAN NYUGALOMMAL beszélt a rend éber őrével?


"Tényleg, 5700-ból hogy tudsz autót fent tartani?"

Nem titok, vannak munkáim, de állásom nincs. Mivel az autó áll, nem sokat használom, nem sok vizet zavar.


"a helyszíni bírság, az hogy elismered a bűnösséged és kitöltik a csekket"

DE NEM ISMERTEM EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


"Végre valakit megbüntetnek indokolatlan ködlámpahasználatért!!!!"

Jó nagy s.e.g.g.f.e.j. vagy, ha ennek örülsz. Nem tini vagyok, aki apuka kocsijával vigéckedik. Remélem, téged is megvágnak valamivel, amivel nem értesz egyet.


"És ha leteszed a kocsid kis időre, a benzinpénzből kijön a bírság..."

NEM FOGOM KIFIZETNI, ledolgozom, de úgy állok a munkához, hogy más is odaférjen!


Örülök, hogy így szeretitek a zsarukat!

2013. febr. 5. 19:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyönyörű, gondolom a rendőrrel is ebben a stílusban társalogtál, ahelyett, hogy elismerted volna a szabálysértést. Örülj, hogy nem kellett a szabálysértési előadóval is találkozni, mert ha ott is ilyen szépen előadod magad, akkor a maximális 150-et kapod!
2013. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szokratesz ***** válasza:
100%

annyira nem szeretem a zsarukat, de azilyen hőzöngőket meg aztán egyáltalán nem.

Ha nem ismereted el a szabálysértést akkor mire számítottál?

S miért nem ismerted el, ha elkövetted?

Tudod én is voltam rendőr s az ilyen kis ugrabugrákat tényleg örömmel szivattam meg.

Egyébként egyáltalán nem kötelező alkoholellenőrzést alkalmazni, ha volt egy konkrét szabálysértés.

S értsd meg, ha nem ismered el a szabálysértést akkor a rendőrnek nincs mérlegelési lehetősége, hogy feljelent vagy sem. Csak feljelenthet. A szabálysérési részleg meg azt mérlegeli, hogy volt-e az elmúlt két évben más szabálysértésed mert akkor az súlyosbító körülménynek számít.

2013. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Pedig úgy viselkedik, mint egy tini, nem azt írjuk, amit hallani akart, és egyből elszalad...

Amúgy nem értem, ha feljelenti a rendőrt, mi lett volna a feljelentésben: hogy jogszerűen járt el a rendőr, és ez nem tettszett neki????

2013. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van! Nem azt írtátok, amit hallani akart, és egyből elszaladtam. Kerestem a megoldást, kicsit rosszul esett, hogy nem találok rá. De végül megoldódott, voltam a rendőrségen, ahol az volt a kulcsmondat részemről, hogy: "nem ismerem el". Végül nem kellett fizetnem semmit.
2015. márc. 28. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!