Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én és a testvérem bútorai...

Én és a testvérem bútorai után kel fizetni apukámnak válás után?

Figyelt kérdés

Szüleim elfognak váni,és anyukám összeírta a házba lévő ingóságokat amit követel pénzbe.Anyukám fog elköltözni a házból egy másik férfi miatt.

Többek között bele írta én és az öcsém összes butorát,amit nem értek,hogy mért kellene kifizetni apukámnak,mikor azt mi kaptuk.

Erre lenék kiváncsi,hogy ez jogilag kihez tartozik,és jogosan követli-e az anyukám?

15/F



2013. febr. 3. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez durva :(
2013. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyád egy pénzéhes "moderálva", semmi bútor árát nem követelheti, hacsak nem nagyértékű antik bútorok.
2013. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez van sajnos..:/

De akkor jogilag semmiféle képen nem teheti ezt?

Nem antik butorok a két szobára ha jol emlékszem 400 ezer Ft-írt be aminek a felét kéri,mivel 50-50 százalákba osztoznak apukámal.

2013. febr. 3. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A bugyijai árának a felét is visszafizeti apádnak?!
2013. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 poiu ***** válasza:
100%
A bútor általában közös szerzeménynek számít, tehát fele-fele. De az értéke nem a vételár, hanem amit éppen ér (vszínűleg nem sokat).
2013. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, de joghoz értő válaszokat kaptam,vagy csak random válaszokat?

Az utobbi nem igazán érdekel,ezért kérem csak azok irjanak akik értenek hozzá.

2013. febr. 3. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább tapasztalaton alapuló válaszokat adunk, de ha mindenáron jogász kell, akkor vagy fogadj ügyvédet, vagy tedd fel jogi fórumon a kérdésed!
2013. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!