Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti? Rá akarja kapcsolni...

Megteheti? Rá akarja kapcsolni mindenkire a közműveket!

Figyelt kérdés

Apám és anyám elváltak, a családi házat árulják, de amíg nem sikerül eladni, itt lakunk.


Apám most kitalálta, hogy mivel drága fenntartani, és nem fizetek neki eleget (a rezsi felét), ezért lemondja a nevéről a közműveket, és mivel anyám nem fogja a nevére venni a számlákat, lekapcsolják az áramot, a hűtést, a vizet...


Megteheti ezt? Egyébként rajta kívül 2 felnőtt, és 1 gyerek lakik itt, és mindannyian állandóra be vagyunk jelentve.


Kérlek segítsetek!!!!!



2012. nov. 26. 15:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lakik ott, akkor lemondhatja, és ha más nem vállalja át, akkor természetesen egyetlen szolgáltató sem fog fizetés nélkül adni bármit is..

Viszont ha te ott élsz, akkor miért nem jelented be a saját nevedre? Akkor nem lenne ilyen gond.

2012. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Megteheti. Te meg kérheted a saját nevére a szolgáltatást. Mi a gond?
2012. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Saját nevedre.
2012. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Tehát három felnőtt és egy gyermek lakik a házban. Miért nem arányosan fizet mindenki ? Te és édesapád fizetitek ketten az összes rezsit ?
2012. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem tudja.


Még az albérlőkre sem lehet,napokban volt felháborodás ezen.

Sérti a harmadik fél (ezek vagytok ti) érdekeit.

2012. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
LEmondani tudja, csak lekapcsolni nem tudják. Viszotn utána rajtatok behajtják kamatostól a fogyasztást.
2012. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Apám lakik itt a nőjével, a tesóm a kisfiával, meg én.


Apám fizet, én, a tesóm meg a nője semmit. Azért nem akarok fizetni, mert nem akarom finanszírozni, hogy apám ellenszenves utálatos nőjét itt teleltessük át az én kontómra (egyébként még egyetemista vagyok, diákmunkával).


Nem engedi, hogy a nevemre vegyem, meg egyébként is, nem bírnék egyedül fenntartani egy ekkora házat, ilyen kevés pénzből...

2012. nov. 26. 15:41
 8/21 A kérdező kommentje:
Miért hajtanák be rajtam? Nekem egy deka tulajdonrészem nincsen a házból, még haszonélvező se vagyok, egyszerűen csak még ide vagyok bejelentve.
2012. nov. 26. 15:42
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha mindent lekapcsoltat akkor ő is, a nője is ugyanúgy megfagy mint ti. Nem teszi meg, csak fenyegetőzik.
2012. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta, ha lekapcsolja, akkor ők ketten elmennek a nőjével a lakásba, mert állítólag annak a drága jó asszonynak van valahol egy lakása, csak az ugye kicsi.
2012. nov. 26. 15:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!