Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti? Rá akarja kapcsolni...

Megteheti? Rá akarja kapcsolni mindenkire a közműveket!

Figyelt kérdés

Apám és anyám elváltak, a családi házat árulják, de amíg nem sikerül eladni, itt lakunk.


Apám most kitalálta, hogy mivel drága fenntartani, és nem fizetek neki eleget (a rezsi felét), ezért lemondja a nevéről a közműveket, és mivel anyám nem fogja a nevére venni a számlákat, lekapcsolják az áramot, a hűtést, a vizet...


Megteheti ezt? Egyébként rajta kívül 2 felnőtt, és 1 gyerek lakik itt, és mindannyian állandóra be vagyunk jelentve.


Kérlek segítsetek!!!!!



2012. nov. 26. 15:29
1 2 3
 11/21 intrepid ***** válasza:
Elvárnátok, hogy apád fizesse a ti teleltetéseteket, ha így beszélsz róla? A tesód mit csinál, hogy arányosan nem száll be a rezsibe? Öt ember, fejenként 20 - 20 százalék az elfogadható. Befejezi a számlák fizetését, a szolgáltató egy idő után kikapcsolja a szolgáltatást. Amikor elkel a ház, a vételárból levonják az elmaradást.
2012. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Apád fizeti a rezsi felét - gondolom -, Te pedig a másikat.


Apád a nője helyett is fizet, de Te miért fizetsz a tesód és a gyermeke után rezsit ?

2012. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
panaszkodsz, közben meg élősködsz? Bakker, kapj már a fejedhez!!
2012. nov. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Áruld már el, ki mennyit fizet. Négy felnőtt lakik a házban és csak apád fizeti a rezsit ?
2012. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Apád problémája, hogy nem fizetsz eleget. Tehát te is fizetsz valamennyit.


Azt nem írtad, hogy a tesód fizet-e. Kissé homályos így de úgy veszem le, hogy ő nem fizet.


Én úgy gondolom, hogy ha valahol lakok akkor fizetek. Amennyi rám esik. Mert ugye fogyasztom az áramot, a gázt, a hideg/meleg vizet, a szemétdíj meg "mittudoménmit".


A nőjét nem te fogod teleltetni mert te is hozzájárulsz a költségek növekedéséhez tehát az lenne az igazságos, hogy szépen leültök apuka, a nőci /akkor is ha utáljátok másképp sose lesz megoldva/ te és a tesód és szépen megbeszélitek és elosztjátok a költséget. Ha te fizetsz tesó meg nem, apuka vele balhézzon ne veled.


De neked a részeddel mindenképp be kell, hogy szálljál tök mindegy kié a ház meg mi a jogi helyzeted a négy falon belül mert ott laksz.

Mellesleg talán egyszer pont a tiétek lesz az a ház nem?

2012. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

NEM VAGYOK ÉLŐSKÖDŐ, csak nem akarom más jólétét finanszírozni!!!!!


4-en vagyunk itt, apám azt mondja, csak 3-an, mert a nője nem lakik itt (csak heti 5-6 napot itt alszik, itt eszik, a születésnapját is itt tartották, meg a lánya ballagását is).


Apám azt mondja, a tesóm részét kifizeti, mert "neki nincs pénze" és mert neki ott a gyerek, nem tud dolgozni.

Apám dolgozik, azt mondja, ő magára vállalja a rezsi felét, csak tegyem mellé a másikat, mert én dolgozó ember vagyok.


Én jogra járok (az utolsó generáció, aki még államin tanulhat), és mellette részidőben robotolok egy kávézóban, sosem vagyok otthon.


Ezért nem tartom korrektnek, hogy 50-60 ezer forintokat vár tőlem, mert ugye a gyerek miatt egész nap megy a fűtés maximumon, ég a villany, miegyéb.


Gyakorlatilag az egész fizetésemet oda kéne adni apámnak, de akkor meg nem tudnék mit enni. Ennyi pénzből albérletben sem élnék meg, kollégiumba meg nem vesznek fel.


Kezdetben havi 25 ezret adtam a közösbe, mondván ha mindenki ennyit ad, akkor abból kényelmesen ki lehet fizetni a költségeket. Csak most tesóm kitalálta, hogy nem tud fizetni, mert neki nincsen pénze, innen indult a hisztéria. Miért is lennék élősködő?

2012. nov. 26. 16:56
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem lehet velük beszélni, most azt mondják nekem, a tesóm is ad bele a közösbe, csak tőle kevesebbet kérnek a gyerek miatt (mondjuk nem hiszem, hogy bármennyit is adna, de lényegtelen...). Viszont a többletet miért velem fizettetik ki?
2012. nov. 26. 16:58
 18/21 anonim ***** válasza:
Na igen az ingatlanpiac eléggé döglődik de talán megoldódik a probléma ha sikerül. Anyukáddal mi a helyzet hozzá nem lehet menni?
2012. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez így nem igazán igazságos. A tesód a gyerek miatt nem tud dolgozni, Te pedig azért nem tudsz többet keresni, mert tanulsz.


Szóval szerintem 5 felé kellene osztani a rezsi-arányt. Ebből egyötödöt Neked fizetni, a tesód és a gyermeke részt fizesse a tesód, vagy édesapád és ugyancsak édesapád a nője részét. Szerintem így lenne igazságos.

2012. nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de szorítkozzunk a lényegre: kikapcsoltathatja, vagy sem? Nekem még annyi jutott eszembe, hogy a kisfiú miatt ez kiskorú veszélyeztetése, nem?
2012. nov. 26. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!