Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jó a munkáltatónak a...

Miért jó a munkáltatónak a közös megegyezéssel történő felmondás? Mi a különbség a közös megegyezés és a rendes felmondás között?

Figyelt kérdés
Ismerősömet elbocsájtották oly módon, hogy eléraktak egy közös megegyezéses papírt, -8 év munkaviszony után 45 napi bért fizetnek, másnaptól nem kell dolgozni jönni- 5 percet kapott, hogy aláírja, vagy más módot találnak a leszámoltatására. Miért jó ez a munkáltatónak? Ez jogszerű eljárás? / A munkájára nem volt panasz, sehol egy figyelmeztetés/
2013. febr. 1. 02:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem kell végkielégítést fizetni, (3 évenként 1 hónapi fizetés) ,illetve gyakorlatilag nem perelheti a munkáltatót.

Nem kellett volna aláírni. A kirúgásnak szigorú feltételei vannak (pl.: írásban kell figyelmeztetni a munkavállalót több alkalommal stb.) HA EZT UTÓLAG AKARTÁK VOLNA "LEPAPÍROZNI" AZ SEMMISNEK MINŐSÜLT VOLNA.


A végkielégítés mértékénél is eleve törvényt sértettek. Érdemes lenne Munkaügyi biróságra adni az ügyet.

Hiába volt ott 8 évet ez nem "haverság" kérdése.

2013. febr. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

A közös megegyezés az először is nem felmondás. Vagy felmondás (bármelyik oldalról), vagy közös megegyezés.


A közös megegyezés azért jó, mert a nevében is benne van: olyankor BÁRMIBEN megállapodhatnak. Egyszerűbb is, mindkét félnek lehet kedvezőbb is amúgy. Nem feltétlenül kell itt arra gondolni, hogy kihasználnak vagy átvernek bárkit is. (De persze tudom, hogy előfordulhat.)


A felmondás minden részletét a törvény szabályozza, azzal sokat lehet "bukni", ha rosszul csinálják (ismétlem: bármelyik fél!!), bonyolultabb is, van felmondási idő, esetleg végkielégítés, stb.

2013. febr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2. v!


Úgye ezt Ön sem gondolja komolyan? Itt nyilvánvaló, hogy a dolgozót megkárosították! Elég csak a végkielégítést megnézni.

És a közös megegyezést általában kizárólag a munkáltató szokta kezdeményezni, hogy a kötelezettségeit ne kelljen teljesítenie.

2013. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De, komolyan gondolom, mert általánosságban válaszoltam, nem a konkrét esetre.
2013. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem feltétlenül a munkáltató kezdeményezi, mert pl. ha a dolgzó gyorsan akar állást változtatni, és nem ledolgozni a felmondási időt, akkor is közös megyegyezést kezdeményez. És nem kötelező elfogadni sem.
2013. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megkárosították a dolgozót?! Hogyan is? Ő is aláírta a megszüntető okiratot, ahelyett, hogy a lónak bizonyos testrészeit emlegette volna (vagy hívott volna ügyvédet)! Ha máshogy szüntetik meg a munkaviszonyát (értsd: felmondanak neki), akkor tényleg járt volna neki végkielégítés, így viszont nem, és az egész eljárás teljesen jogszerű volt! Ráadásul még felmondás esetén is meg lehetett volna támadni az indokolást, ha az nem megfelelő; közös megegyezésnél ezzel szemben nincs indokolási kötelezettség.

Nem kéne gondolkodás nélkül minden szart aláírni, nem kéne rettegni egy ilyen kemény szituációtól. Aki dolgozik, tudjon már kiállni magáért...

2013. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért mondom. Én pl. tegnap közös megegyezéssel szüntettem meg a munkaviszonyomat, hogy ma már beállhassak az új munkahelyemre. Ez nekem volt jó - azzal, hogy a munkáltatómat sem károsítottam meg semmivel!
2013. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!