Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben tehetek feljelen...

Ilyen esetben tehetek feljelentést zaklatás miatt?

Figyelt kérdés
Kb. másfél-két éve elküldtem egy lány a bús p---csába,mert folyamatosan nyomult rám,de kitudódott meg a viselkedésében is teljesen látszott,hogy őrült meg/vagy bolond és nem normális dolgokat csinál és most véresen komolyan mondom nem viccelek.Azóta folyamatosan csinálja facebookon az álneves felhasználókat,és hetente 3-4x bejelöl valamilyen mindig más néven,erről van kb. 6-10 tanúm is. 16/f

2013. jan. 28. 19:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Volt olyan is,hogy egy ismerősöm képeit lopkodta le a face-éről és csinált velük egy másik névvel egy másik fiókot és írogatott az ismerőseinek meg ilyenek...
2013. jan. 28. 19:49
 2/17 anonim ***** válasza:
Hááát... szerintem, amíg neked nem írogat rendszeresen, addig szerintem nem állna meg a zaklatás.
2013. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Dehogynem, nem is gondolnád, milyen "piti" ügyek kerülnek bíróság elé.


De azt tanácsolom, akármennyire utálod már a csajt, ne szúrj ki vele, a szüleit vagy pl. a testvérét kéne felkeresni, hogy beszéljenek a fejével.

2013. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mi az,hogy ne jelentsem fel?És az,hogy egy város előtt próbál meg ezek mellé lejáratni?
2013. jan. 28. 22:16
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem gondolom, hanem tudom, hogy valószínűleg feljelentés elutasítása vagy nyomozás megszüntetése lenne a vége.


Az "egész város előtti lejáratás" már más történet. Ez mit is takar pontosan?

2013. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Voltunk páran akik így foglalkoztunk vele régebben négyen,öten így egy suliból,ez a nemnormális meg egy másikba jár,na mindegyikünkkel kicseszett valahogy,az egyik haveromat lehúzta egy rakat lével és össze akarta veretni 2 benga döggel,a másikat leégette egy csomó ember előtt,a csaj haverunknak megrontotta az anyjával a kapcsolatát,nekem meg belepiszkált a párkapcsolatomba (próbálta mosni a [már volt] csajom fejét.)

Meg a mi sulinkba egy csomó emberrel kicseszni,csak ugye sokan vagyunk és kiutáltuk arról a területről.

De mindegy,ezzel a 4-5 emberrel kibeszéltük még párszor aztán b-sztunk rá magasról,de van pár közös ismerősünk (mármint a 4-5 fős emberek között meg a hülye között)

akiktől visszahallom,hogy ez a dilinyós állandóan rólam pofázik amikor szóhoz jut,tök mindegy mikor,ha találkoznak valami új emberekkel egyből felhoz engem meg stb. Meg egy csomó ismerősömet felvette ismerősnek a suliból és engem ócsárolt,meg hazudgált nekik.

2013. jan. 28. 23:18
 7/17 anonim ***** válasza:

Zaklatást az követ el, aki mást rendszeresen azért háborgat hogy beleavatkozzon a magánéletébe vagy megfélemlítse. Ennek érdekében az elkövető telefonon, interneten vagy személyesen igyekszik felvenni a kapcsolatot a sértettel, annak akarata ellenére.


Zaklatás valósul meg tehát az éjjel-nappal történő rendszeres névtelen telefonhívásokkal, az üzenetrögzítőn hagyott, vagy e-mail-ben, sms-ben küldött sértő, szidalmazó üzenetekkel.

Zaklatás az is, ha az elkövető a sértett háborgatása céljából rendszeresen megjelenik a sértett lakásán, vagy munkahelyén, vagy nyilvános helyeken követi. A tényállás megvalósulásának feltétele a rendszeresség és a célzatosság, azaz a megfélemlítés vagy a magánéletbe történő beavatkozás szándéka. Ezek hiányában a zaklatás vétsége nem állapítható meg.

A zaklatás vétségének ezen fordulata egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

2013. jan. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Nem gondolom, hanem tudom, hogy valószínűleg feljelentés elutasítása vagy nyomozás megszüntetése lenne a vége"



A szüleim munkatársai közt és ismeretségi körében két piti ügy is volt, ami bírósági szakaszba jutott. Gondolom, te

2013. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
gondolom te rendőr vagy ,a te ügyeid nem nagyon jutottak idáig és ezért gondolod, hogy másoké sem.
2013. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Most akkor mit csináljak?Tiltogassam továbbra is a heti 3-4 kamu bejelölést?
2013. jan. 29. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!