Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Föld tulajdoni jog?!

Föld tulajdoni jog?!

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám megvásárolni a rokonaim részét egy földből?? Azon rokonaimtól,akik azt sem tudom, hogy élnek-e??? Létezik valamiféle jogi eljárás, amivel maga a Földhivatal/ valamiféle hivatal, értesíti őket arról, hogy ki szeretném őket kifizetni? ( elidegenítés, stb..)

Senki nem foglalkozik a földel, de engem érdekelne és meg is tudnám venni. A nagyapám és testvéreiről lenne szó, vagy az ő örököseikről...nagyapám meghalt még 1996-ban. Én mint unoka ezt eltudnám egyátalán intézni? A testvérei valószínű már régen meghaltak.

Ügyvédhez érdemes menni ezzel? Hova érdemes mennem elsőnek?

Valaki segítsen kérem!


2013. jan. 27. 09:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az ingatlanügyi hatóság (földhivatal)feladatkörébe nem tartozik bele az ingatlanközvetítés, inkább nyilvántartásokat vezető és regisztráló szerv. Azonban érdemes lenne az általad megvásárolni kívánt ingatlan tulajdoni lapjába betekintened. A tulajdoni lap tartalmába bárki díjmentesen betekinthet, arról feljegyzést készíthet, csupán a személyi igazolványodat kell bemutatnod a földhivatal ügyfélszolgálatánál. Ha számodra ismeretlen a helyrajzi szám, akkor térképen lehetséges a beazonosítás. A tulajdoni lap II. oldalán feltüntetett tulajdonosokkal kell szerződést kötnöd, melyet ügyvéd/közjegyző készíthet és ellenjegyzésével lát el. Előttem az egyik hozzászóló tévedésben van, mivel a zártkerti, szőlő művelési ágban nyilvántartott ingatlan is termőföldnek minősül az 1994. évi LV. törvényben foglaltak szerint. Ha a szóban forgó szőlő külterületi ingatlan, akkor az illetékes/helyi önkormányzat hirdetőtábláján 60 napra ki kell függeszteni a vételi ajánlatodat, melynek elteltével a polgálrmesteri hivatalban iratjegyzéket állítanak ki, kivéve, ha már van tulajdonrészed az ingatlanban. Ez esetben csak a Nemzeti Földalapkezelő Szervezetet megkereső vételi ajánlatot és tértivevényt kell benyújtani ingatlan-nyilvántartási átvezetéshez, mert a Magyar Államnak elővásárlási joga van. Ha a termőföld zártkertben helyezkedik el, akkor nem kell a vételi ajánlat, sem iratjegyzék, sem az NFA-t megkereső levél és tértivevény, hanem ekkor a társtulajnodosnak van elővásárlási joga a Ptk.-ban foglaltak szerint. Esetleg még bővebb és pontosabb információt ügyvédtől kaphasztsz...

2013. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
helyesen: kaphatsz ;)
2013. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2013. jan. 28. 09:57
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! :)
2013. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!