Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Föld tulajdoni jog?!

Föld tulajdoni jog?!

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám megvásárolni a rokonaim részét egy földből?? Azon rokonaimtól,akik azt sem tudom, hogy élnek-e??? Létezik valamiféle jogi eljárás, amivel maga a Földhivatal/ valamiféle hivatal, értesíti őket arról, hogy ki szeretném őket kifizetni? ( elidegenítés, stb..)

Senki nem foglalkozik a földel, de engem érdekelne és meg is tudnám venni. A nagyapám és testvéreiről lenne szó, vagy az ő örököseikről...nagyapám meghalt még 1996-ban. Én mint unoka ezt eltudnám egyátalán intézni? A testvérei valószínű már régen meghaltak.

Ügyvédhez érdemes menni ezzel? Hova érdemes mennem elsőnek?

Valaki segítsen kérem!


2013. jan. 27. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Senki nem foglalkozik a földel, de engem érdekelne és meg is tudnám venni.


Nem is vagy földműves,és csak befektetési,üzleti alapon akarnád.Ez onnan látszik,hogy ennyit se tudsz.A földel valaki ugyanis foglalkozik, parlagon nem heverhet,gazosan parlagfüvesen. Egyébként a falugazdász az első akit fel kell keresni.

2013. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Ha tudsz pontos helyrajzi számot, akkor mehetsz a földhivatalba, betekinthetsz a föld irataiba, megtudhatod kié stb. Valaki egyébként biztos használja a földet vagy bérbe adták, ahogy első is írja nagyon ritka, hogy csak úgy van, persze ilyen is előfordul. Próbáld meg felkeresni a rokonokat, aztán vagy eladják vagy nem.
2013. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez egy elhanyagolt szőlő. Nyáron voltam megnézni, és évek óta nem volt ott senki azt garantálom. Parlagon fekszik láttam.... A telek szomszédja is mondta, hogy utoljára még a papám gondozta...Persze, hogy nem értek hozzá...akkor nem kérdeznék,vagy, ha élne a családom attól kérdeznék ilyeneket,de meghaltak...bocs, hogy nem értek sok mindent, de sajnos nincsen aki elmagyarázná! Azért is kérdezek itt.
2013. jan. 27. 10:43
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen második is.
2013. jan. 27. 10:44
 5/14 A kérdező kommentje:
1. Nem is vagyok földműves :) igaz, de szeretnék az lenni és elszeretném valahol kezdeni... :)
2013. jan. 27. 10:53
 6/14 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy nem értek hozzá...akkor nem kérdeznék"


Jó, de azért valaha egyáltalán foglalkoztál ilyesmivel?

2013. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szoktam kapálni, kötözni, nemesíteni, fiatalítani, szőlőben dolgozni...csak nincsen tapasztalatom a Földhivatali ügyekben. Tudom, hogy a kor nem mentség, de még csak 23 éves vagyok... :)
2013. jan. 27. 12:02
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. jan. 27. 15:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem földről van szó,hanem zártkert,gyümölcsös,szőlő-műveléságú. Nem mindegy,vágj bele, falugazda: ott előadod pontosan és eligazítanak.
2013. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:)Köszönöm!
2013. jan. 27. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!