Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ingatlanom társtulajdonosa...

Az ingatlanom társtulajdonosa (1/2 rész) elhunyt. Nincs örököse. A neve ott van a tulajdoni lapon. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Csak annyit válaszolt a hivatal, hogy ha csak úgy leírná a Földhivatal, akkor ellenérték nélküli tulajdonszerzésnek minősülne. Ezt nem tehetik.


Akkor mi a megoldás?



#tulajdoni lap #örökség #társtulajdonos elhunyt
2012. dec. 8. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van örökös, ha más nem akkor a Magyar Állam.
2012. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tomala ***** válasza:
100%
Viszont a Magyar Állam ritkán érvényesíti ilyen jogait, úgyhogy ha tényleg ő az örökös, szerintem használd addig is sajátodként az ingatlant, 15 év alatt pedig elbirtoklással tulajdont szerzel rajta, ha az állam nem jön elő az igényével.
2012. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor egy pár évig izgulok...
2012. dec. 8. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A földhivatal egy regisztráló közigazgatási szerv, vagyis tulajdonjogot csak jogerős hagyatékátadó végzés vagy egyéb bejegyzésre alkalmas magán, illetve közokirat alapján végezhet. A hagyatéki leltár felvételét az elhunyt utolsó bejelentett lakhely szerinti illetékes önkormányzatnál lehet kezdeményezni. majd a közjegyző lefolytatja a hagyatéki eljárást. Ha más nem, akkor a Magyar Állam az örökös...

2012. dec. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt sem hittem volna, hogy valaha is az Állam lesz a társam..most még próbálom feldolgozni...

Köszönöm a válaszokat.

Így jártam...

2012. dec. 10. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!