Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amíg elkészül egy új lakcímkár...

Amíg elkészül egy új lakcímkártya (2 hét kb. ), addig adnak valamilyen ideiglenesen kiállított okmányt, amivel igazolni tudja magát valaki?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

a lakcímkártya helyben készül el, kb. fél perc alatt, nem kell rá 2 hetet várni

a lakcímkártya az egyetlen ,amit helyben kiállítanak, a személyit, jogsit, útlevelet készítik a KEKKH-ben, ezekre kell várni

2013. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Én azt hittem, hogy az is annyi idő, mint a személyi.

2013. jan. 21. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én egy Bp közeli község polgármesteri hivatalában adtam le költözés miatt az új lakcímkártya-igényemet, és nem kaptam meg azonnal. Postán küldték meg több mint 2 hét múlva. De addig van róla egy átvételi elismervény.
2013. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

első vagyok

ezzel foglalkozom

most a járási hivatalok kialakítása miatt minden galádság előfordulhat, de a hivatalos út még mindig az, hogy a lakcímkártyát helyben nyomtatják

bár tudjuk, hogy pl. pecsét sem volt még január első hetében sok kormányhivatalnál és még mindig akadozik az ügyintézés és a háttérmunka is a technikai feltételek hiánya miatt

tehát jelenleg lehet eltérő a különböző járási hivataloknál az ügyintézés, de elvileg, ha a rendszer működik, akkor kézbe kell adni a LIG-et.

2013. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!