Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyek feljelentést? Esetleg...

Tegyek feljelentést? Esetleg magán nyomozó is szerezhet bizonyitékot? Lenne esély, hogy kiderül az igazság, esetleg a pénzem is visszakerül? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy nem régiben megismert férfi a bizalmamba férkőzve sok mindent megtudott anyagi és egyéb dolgaimról.Egyszer aludt nálam.Pár hétre rá,amikor karácsonyi vásárlásra elővettem volna a pénzem,döbbenten vettem észre,hogy nagy része hiányzik.Előzőekben még kölcsön is kért,de nem az eredeti összeget,hanem kevesebbet.Volt forintom és eurom is.Annyit még megtudtam azóta,egy közös ismerőstől,hogy őt elküldte eurót beváltani.Ami tuti biztos tőlem származott,igy gondolnám igy még tanum és bizonyitékom is lehetne?Pár hete a fickó lerázott,mondván,hogy összejött valakivel.Nem tudom mit tehetnék,soha nem volt semmilyen rendörségi ügyhöz közöm.Azért ha már a pénzem nem is az igazam jó lenne ha kiderülne.
2013. jan. 20. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd a felelősségre vonását akkor tegyél feljelentést. Ha van még nála a pénzből akkor azt lefoglalják és visszaadják, a többit pedig polgári perben érvényesítheted.
2013. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy lenne még valami a pénzből.Azóta sok helyen érdeklődtem felőle,és kiderült sokfelé van tartozása,gondolom igy egyenlitgeti.Akit ér,azt épp lehúzza vagy meglopja.A polgári pernek lehet eredménye?Azt hallottam,ezek elég bajosak...?
2013. jan. 20. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod bebizonyítani, hogy a Te pénzed volt, még ha meg is találnák nála. Per helyett inkább azon a pénzen vágasd pofán, vagy ha lenyomoztattad, akkor világosítsd fel az új barátnőt a krapek viselt dolgairól. A pénzt már úgysem kapod vissza, de legalább ne érezze már olyan jól magát az a tetű.
2013. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,ezért nem tudom mi lenne a megoldás.már ez is jó lehet amit javasolsz,semmikép nem szabad hagynom a dolgot.Valahogy bünhödnie kell.Igy meg föleg,mostanában ahogy hallok róla,gondolom ezen tette miatt kevesebb a gondja és az egója az eget verdesi.Bár már nagy unszolásomra a kölcsön kért összeg egy részét odaadta,de a fennmaradt összeget csak késöbb tudja rendezni,na persze!
2013. jan. 20. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!