Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kiskorúnál dohányt...

Ha egy kiskorúnál dohányt vagy szeszesitalt találnak akkor az büntetendő?

Figyelt kérdés

úgy értem, hogy én eddig úgy tudtam, hogy ha fiatalkorúnál találnak alkoholt akkor beviszik és utána szüleit megbírságolják, de ha dohányterméket találnak nála akkor nem csinálnak semmit, mert hogy állítólag a dohányt csak kiadni nem szabad, de fiatal korúnál lehet, viszont az alkohol nem.


teljes zavar van a fejemben úgyhogy kíváncsi vagyok



2013. jan. 11. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az igazságérzetem a dohány és alkolol kérdező által leírt viszonyát éppen fordítva tartaná helyesnek. De ki tudja.
2013. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem értek veled egyet. lehet, hogy a dohány az károsabb, de az alkohollal pár korty után is akár tudat módosult állapotba kerül az ember és miután be van rugva, eléggé búcsút mond a gátlásainak és nekitámadhat másik embernek, illetve nagyon könnyen kárt tehet magában a figyelmetlenséggel, míg a dohány ad fél percre egy eufórikus érzetet és ennyi.


itt nem a biológiai szempontok az elsők, hanem az életviteliek.

bár ha belegondolsz az alkohol sokkal rosszabb mint a cigaretta. dohányzással el lehet élni 80 évig is ha erősebb az ember szervezete, míg az alkohol függetlenül a szervezet erőnlététől, olyan dolgokat hozhat ki az emberből, ami másodpercek alatt kiolthatja a sajátját vagy másikét.

2013. jan. 15. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Alkohollal is el lehet élni 80 évig, ha mértékkel és felelősségteljesen fogyasztjuk.


A dohányzás viszont már kis mennyiségben is káros, és erősebb függőséget okoz. A passzív dohányzást pedig még az ellenségeimnek sem kívánom.

2013. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igen de itt a mértéktelenségre van helyezve a hangsúly. ha mértéktelenül fogyasztasz alkoholt akkor az van amit mondtam. ha mértéktelenül fogyasztod a dohányt akkor fejfájást kapsz, illetve mérgezést amitől rosszul leszel, max megdöglesz.


ez elég drasztikusan hangzik, de mind kettő tud ölni igen, csak a különbség az, hogy a dohánnyal csak magadat ölöd meg, alkohollal meg akaratlanul mást is megölhetsz.

2013. jan. 15. 23:50
 5/5 A kérdező kommentje:
ami ugye nem mindegy, mert mindenkinek joga van eldönteni hogy akar-e élni vagy nem.
2013. jan. 15. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!