Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jótállási terméknek mennyi...

Jótállási terméknek mennyi lehet a max javítási ideje?

Figyelt kérdés
Vettem nem rég a tescoban egy tabletet amihez kaptam jótállási jegyet,viszont a tablet a vártnál hamarabb tönkrement,nem érzékelte az usb-t. Visszavittem és mondták,hogy elküldik a forgalmazóhoz javíttatni,és ha kész sms-ben értesítenek. Mennyi lehet a max nap ami alatt meg kell javítanuk,illetve ha túl lépik mire kell számítanom?

2013. jan. 1. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 30 nap.

Ha biztosítanak cserekészüléket, akkor 60 nap.


Ezután jogod van hisztizni egy új készülékért.

(Nekem már lett így új nyomtatóm:-)

2013. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A forgalmazónak TÖREKEDNIE kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. Bármikor érdeklődhetsz, hogy pl. elküldték-e már a forgalmazóhoz? Ha úgy látszik, hogy nem is törekednek, akkor bizony jogsértően járnak el. Jogszabály: (4.§ (2)) [link]

További fontos dolgok: a jótállás ideje a javítással töltött idővel meghosszabbodik. Ha nem javítják, nem vagy köteles ugyanott vásárolni, ekkor vissza kell adniuk a pénzt.

2013. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Komplikato ***** válasza:
Tudtommal 15 munkanap (ez rossz esetben 20 nap!), 30-ról nem tudok. Ha 15 munkanapon belül nem kapod vissza kérhetsz csere darabot vagy vissza a pénzt.
2013. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2-es írta jól, nincs sem 30, sem 60 nap, pláne nem cserekészülék! csak törekedni kell a 15 napon belüli javításra! és a levásárlást nem vagy köteles elfogadni (merthogy nincs ilyen, de sok helyen bepróbálkoznak vele)!!!
2013. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!