Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy engedhetnek be melegedni...

Hogy engedhetnek be melegedni egy csövest egy élelmiszerboltba?

Figyelt kérdés
A lakótelepünk mellett vannak boltok, köztük egy kis Tesco és egy CBA. Már 2 éve minden nap ott ülnek előttük a padokon, ami már így is kellemetlen, de télen be is "kell" engedi őket a boltba melegedni. Már ki lett hívva a rendőrség, meg az ilyen hajléktalan segítők, de mindig azt mondják, hogy van hol lakniuk, így nem csinálnak velük semmit. Ezt ki írja elő, hogy egy élelmiszer boltba be kell engedni őket melegedni?! Vagy hogy lehetne ezt megoldani, mert mind a boltosokat, mind a vásárolókat zavarja a jelenlétük...

2012. dec. 31. 12:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Eléggé impotens üzletvezető van ott.
2012. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
nem engedik hogy vásárolj? nyílván kényelmesebb lenne neked ha halálra fagynának az utcán. attól hogy valaki hajléktalan még ember. ha büdös, ha alkesz... ha annyira irritál menj máshova vagy küld ki őket mert neked elviselhetetlen a jelenlétük, biztos megértik
2012. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

"attól hogy valaki hajléktalan még ember. ha büdös, ha alkesz"


Nem mindenki ember, aki embernek született. Ha csak úgy cselekszik, mint az állat, akkor az nem ember. Aki nem bírja felfogni hogy ha mindig részegre issza magát akkor nehéz élete lesz, az szerintem közelebb áll az állathoz...

2012. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%
"Nem mindenki ember, aki embernek született. Ha csak úgy cselekszik, mint az állat, akkor az nem ember. Aki nem bírja felfogni hogy ha mindig részegre issza magát akkor nehéz élete lesz, az szerintem közelebb áll az állathoz..." es akkor milegyen vele? Dogoljon meg kint a fagyban? Legyen mar bennetek egy kis empatia,engem nem zavarnak egyaltalan meg az apromat is 0daadom nekik.Ki tudja hol fogjuk mi vegezni,par eve mondtatok volna a svajci frank alapu hiteleseknek hogy nemsokara nem lesz teto a fejuk felett biztos nem hittek volna el,most meg joparan kozuluk az utcan vannak,lehet egy nap mi is igy jarunk,aztan megtorunk s elkezdunk inni es melegedni jarunk csak a boltba mert penzunk nem lesz...
2012. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%

Beszélgettem egyszer egy hajléktalannal, mesélt az életéről. Villanyszerelő volt, megéltek, aztán jött a válás, a feleségnek adta a házat, mert a lányát nem akarta az utcára tenni, így ő ment oda. Annyi hitelt nem kapott, amennyi egy házhoz kellett volna, így maradt az albérlet, amit nem bírt. Az egész élete gyakorlatilag véget ért, gondolj bele, szerintem nem nagyon akad olyan ember aki innen még felállna, előre borítékolható, hogy vagy agyonverik, vagy megfagy, vagy éhen hal, és senki sem fog segíteni neki, de persze egy ilyen helyzetben a GYK-sok fele két év alatt kifizetné a tartozást, házat venne, üzletet nyitna, én, bár furán hangzik, teljesen megértem hogy az alkoholhoz fordul, mivel az élete annyira kisiklott, hogy segíteni sem tud igazából senki. Amúgy meg az miért baj, hogy ott ülnek nyáron egy padon? Szóltak már hozzád egyáltalán? Vagy nem volt hová leülj egyszer is? Télen meg én is beengedném őket, ez inkább pozitív dolog mint negatív. Lehet hogy tényleg megmentett egy életet az az ember.


Valaki írta, hogy aki lecsúszik, az nem ember. Meg van hozzá minden jogod, hogy így gondold, de ne erőltesd rám, máshogy gondolkodunk, ilyen a világ.

2012. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Hogy engedhetnek téged gép elé? Zavarja az internetezőket a jelenléted. Többször tettem feljelentést már, de azt mondták a rendőrségen, amíg fizeted a neted, addig netezhetsz sajnos. Nem lehetne valahogy ezt megoldani? Nem tudom hogy hogyan, csak ne létezz légyszi! Köszi.
2012. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ne legyünk már ilyen álszentek. Élelmiszerbolt, könyörgöm!!! Ott a zöldségek meg pékáruk mellett nagyon biztató látvány. A padokra rá se lehet ülni, tiszta kosz, rá van öntve a bor, stb. Amúgy meg volt választása, elmehetett volna a szállóra, kaját kapna, lenne tető a feje fölött. De nem, ő inkább kint ül a padon a mínuszokba, és issza a borát. 2 éve folyamatosan, gyakorlatilag már teljesen leépült. Magára önti a bort, beszélni se tud... Az ilyen naiv emberek, mint itt páran meg simán adják neki a pénzt az alkoholra. Neki is jobb lenne egy szállón. De bekamuzik mindent, csakhogy maradhasson. Mert ott gondolom nem lehet alkoholt inni. Amúgy lett szólva a bolt főnökének, a rendőrség kint volt, gondolom ilyenkor elviszik, de másnap jön vissza...
2012. dec. 31. 13:18
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

"Valaki írta, hogy aki lecsúszik, az nem ember."


Én írtam. Elfelejted, hogy a lecsúszás nem automatikusan történik. Azokat sajnálom, akik elvesztik a munkahelyüket és később a lakásukat is, de azok iránt akik ezekután elkezdenek inni csak szánalmat tudok érezni. Be kellene látnia, hogy a kiút abból a helyzetből amibe került nem az hogy részegre iszom magam...Aki nem tud előre gondolkodni, az szerintem nem ember.

2012. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Ennyi embergyűlölőt!

Mindenkit lepontoznak, aki szerint nem feltétlenül kell hagyni, hogy megfagyjanak, és aki embernek nevezi őket!


Bezzeg ugyanezek tucatszám osztják meg facebook-on a "szegény kiskutyák"-képeket...

2012. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

9-es, már ne is haragudj, de ha sokszor a hajléktalan nem is kér a segítségből, élből elutasítja az adományokat (vagy ha kap, azt is alkoholra, vagy drogra költi), hajléktalanszállóra nem hajlandó bemenni, akkor mégis kire fordítsam az energiámat, egy kutyára vagy egy hajléktalanra? Na ugye.


Azt meg nekem senki ne mesélje be, hogy a hajléktalanok élete kizárólag külső tényezők miatt ment tönkre. Ugyanannyira felelős a hajléktalan abban, hogy oda került, ahová. Talán ha rendet rakna a fejében, akkor ki tudna mászni a szarból. Más ezt nem fogja elintézni helyette, empátia ide vagy oda.

2012. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!