Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet-e az állam a...

Kötelezhet-e az állam a visszamenő TB befizetésére?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy levelet a NAV-tól, melyben elmondásuk szerint 2010 közepétől nincsen bejelentett munkahelyem és emiatt visszamenően szeretnék behajtatni a TB járulékot egészen mostanáig. A helyzet az, hogy az Egyesült Államokban dolgoztam és ott részesültem a munkáltatóm által orvosi ellátásban, a magyar ellátást nem használtam, nem is voltam itthon. A NAV elmondása szerint nincsen egyezség az USA-val és míg kint voltam, ki kellett volna jelentkeznem, hogy elkerüljem a járulékfizetést. De mivel egyedüliként vagyok bejelentve, nem jelentett-e volna problémát az, hogy a lakás 2 évre üresen legálisan itt lakó személy nélkül csak áll? Valamint 2 év után az államnak most tűnik fel ez a tény és csak most akarnak visszamenően legombolni rólam 140.000 forintot? Érdekesség képpen legutolsó munkám Franciaországban volt, ők meg most biztosítanak 2013 novemberéig még akkor is, mikor itthon vagyok.

2012. dec. 10. 12:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
#10 olvasd végig a kérdést.
2012. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 tetro ***** válasza:
79%
Ühüm. Magyarázd el légyszi mi köze van a francia tb-nek a kérdező elmaradt járulékához.
2012. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%

#12

[link]


"18. Kell-e Magyarországon járulékot fizetnem, ha külföldön biztosított vagyok és külföldön fizetek járulékot?


Amennyiben a külföldi biztosítás EGT tagállamban, vagy meghatározott „egyezményes államban” áll fenn, annak tartamára a magyar jogszabályok alapján járulékfizetési kötelezettség nincs, illetve annak önkéntes teljesítésére

sincs lehetőség."

2012. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 tetro ***** válasza:
79%
Csak a kérdező az USAban volt.
2012. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
17%
"legutolsó munkám Franciaországban volt, ők meg most biztosítanak 2013 novemberéig"
2012. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 tetro ***** válasza:

"A helyzet az, hogy az Egyesült Államokban dolgoztam és ott részesültem a munkáltatóm által orvosi ellátásban, a magyar ellátást nem használtam, nem is voltam itthon. "

Az hogy jelenleg Franciaországban van, annak visszamenőleg miért lenne hatálya, arra az időszakra, mikor az USA-ban volt?

2012. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező majd nyilván eldönti, hogy van-e olyan biztosítási ideje Franciaországban, amiről az OEP nem tud.
2012. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!