Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért fel tud jelenteni...

Ezért fel tud jelenteni (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Csináltam az osztálytársamról egy paródiát egy vicces kép formájában, amit megosztottam az osztályom facebook-os csoportjában.

A gyerek nagyon felkapta a vizet, a képet töröltem már, de fel akar jelenteni. Tudom hogy emiatt elég gyerekes, de amilyen hülye tényleg megteszi.

Kérdésem viszont az, hogy tényleg megteheti e?


2012. dec. 2. 20:31
 1/3 anonim válasza:

ha tudja bizonyítani,csinált akár telefonjával képet, hogy azt te raktad fel,minden további nélkül,Igen...

de ha nem készült ilyen és megteszi a feljelentést,a rendőrség tud vizsgálódni az ügyben,tehát kiderül,ha tényleg feljelent.Ilyet sosem szabad csinálni.ez személyiségi jogot sért...

2012. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szar dolog, mert ha elmentette a link címét, akkor a facebookon még fenntvan, ami bizonyíték...
2012. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Becsületsértés magánindítvánnyal büntethető (amihez minimum 50 ezer Ft-ot kell kifizetnie az elkezdéséhez), aztán a becsületsértés nagy közönség előtt vétség. A Facebook pedig nem számít annak, mivel joga és kötelessége törölni azokat a bejegyzéseket, amik emberi jogokat sértenek. Ráadásul egy osztálycsoport (~30 fő) egyáltalán nem nagy közönség kategória. Utána pedig ott is elbukott, hogy te a kérését figyelembe vetted és törölted a sértő bejegyzést.


Nyugodtan feljelenthet, időveszteséget fog okozni, nagyon megfizeti az árát.


Az más kérdés, hogy mik voltak a részletek (ha megkérdezted őt feltöltés előtt, hogy beleegyezik-e. Igen válasz esetén alapból elbukott a feljelentéssel), mennyire sértő a kép (ha szájába photoshoppoltál egy szivart, akkor ugyancsak felesleges a nyomozás).


Mivel mást nem tudok az üggyel kapcsolatban, ezért adok 10%-ot, hogy feljelent, és a 10% 1%-a, hogy jogilag bármi bajod fog ebből származni.

2012. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!