Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhat a lakásból?

Kirakhat a lakásból?

Figyelt kérdés
Röviden elmesélem mi a helyzet.50felett vagyok és nyugdíjas.a férjem meghalt és a 3lánya örökli a "vagyont"( kettö másik házasságából egy meg a mienk) Nos az van hogy a középső lány lemondott a nagyobbik javára.ök ketten már25 év felett vannak.A kisebbik aki velem lakik 17éves januárban lesz 18 az iskolájából van még 3év.A nagyobbik lány követelte hogy adjunk el mindent amit az apja vett és a 2/3át adjuk oda neki.Ezt törvényes uton elrendeztük.De most a lakást is ki akarja szedni alólunk.aztmonjda hogy jön az ügyvédjével és egy vevővel és eladja a lakást.A jogi tanácsadónk azt tanácsolta hogy nemenjünk ki a lakásból önszántunkból.Inkább várjuk meg mire biroságra ad de nem akar és zaklat mindkettönket állandóan.Az önkormányzatba már 5 hónapja rendszeresen adom be a pályázatokat az uj lakásra.mit tudnék csinálni még ezen felül?Hogy fogjam be a száját hogy végre lenyugodjon?azt nemmondtam h munkát nemtudok vállalni mert az egyik szememen szürkehályog van és az idegek elhaltak látni nemlátok rendesen.munkavégzésre alkalmatlan vagyok a lányom meg még iskolás ö sem tud munkát vállalni hogy hitelböl kifizessük a lányt.1/3ad részre meg nemadnak jelzálogot.
2009. aug. 18. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
undorítóak az ilyen emberek. Meghalt az édesapja, de csak a pénzt látja a halálban is. A költséghez nem járul hozzá, de a markát tartja. Hányingerem van az ilyenektől, akiknek még a saját szülője sem szent.
2009. aug. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amit írtál,főleg a temetésről..Amikor meghal egy hozzátartozó mindig van közjegyző előtt egy végrendeleti ügyintézés.Még akkor is ha semmi vagyona nem volt az elhunytnak..A közjegyző összehívja a család tagokat,és ismerteti a vagyon helyzetet,beleértve az elhunyt tartozásait is..Ti akik kifizették a temetést,a temetési költéseget,hozzá rakhattátok volna az "adóssághoz",és kérhettétek volna a temetési költség egyenlő részben való kifizetését..Nálunk ugyanez a helyzet volt.Innen tudom.A párom édesapja meghalt,de a nővére egy fillérrel sem szállt be a temetésbe..Mi amikor megkaptuk a közjegyzőtől a levelet a számlákkal,és mindennel amivel tudtuk igazolni,hogy mennyit fizettünk a temetésbe,kértük a temetési költség felezését is.Hozzáteszem,hogy a nővérének ki kellett fizetnie...Szóval ez nem úgy megy,hogy ha fizetni kell valamit akkor eltűnök,de a vagyon meg kell!! A másik,hogy hiába a 2/3-része az övé,nem kényszerítheti a másik lányt,hogy eladja az 1/3 részt..Nem hiába vannak sokan akik hasonló helyzetben vannak,de nem tudják egymás alól eladni a házat.
2009. aug. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Az első válaszoló vagyok.Köszi a kérdésemért a lepontozást.Még is csak fontos kinek a nevén van az ingatlan.Kérdezőnek rossz hír élettársi viszony nem jogosít fel semmire de még ha feleség vagy az is kérdéses és pereskedésre ad okot ha nem vagy tulajdonos.
2009. aug. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az utolsónak irom.Még egy választ semi pontoztam le.Csak olyan kérdést irok ki amire nem lehet baromságot válaszolni.Ugyhogy vagy nem pontozok vagy pozitivat adok.általában az utobbit. ;) Arra meg hogy elkellett volna osztani a temetéspénzt azt mondom hogy ellett osztva.De tényleg nemlenne eltemetve ha rajtuk múlik.Ezért temettük el.Számla van mindenről ugyhogy az feljogosít valamire de nemtudom mire hogy kinek kéne odaadnom hogy behajtsa rajta.Mégegyszer köszi mindenkinek.(tuti hogy pozitivat pontozok mindenkinek )
2009. aug. 19. 21:06
 15/16 anonim ***** válasza:
Oké,hogy a nagyobbik lány akinek a nevén van a 2/3 rész nem kényszerítheti a kisebbik lányt ,hogy adj el a lakást ,de arra igen ,hogy fizesse ki az ő részét.
2009. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Közös tulajdonba senkit nem lehet kényszeríteni. Tehát az tény, hogy a nagyobbik lány kezdeményezheti a közös tulajdon megszüntetését, ekkor bírósági úton indul meg az ingatlan értékesítése - ha a felek között nincs megegyezés.


Tehát alapjában véve eladni nem fogja tudni az ingatlant, pereskedni meg az eladásra nem tudom, hogy fog-e vagy sem... Nem hinném.


A temetés költsége hagyatéki teher, mely az örökösökön az örökség arányában érvényesíthető.

2009. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!