Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhat a lakásból?

Kirakhat a lakásból?

Figyelt kérdés
Röviden elmesélem mi a helyzet.50felett vagyok és nyugdíjas.a férjem meghalt és a 3lánya örökli a "vagyont"( kettö másik házasságából egy meg a mienk) Nos az van hogy a középső lány lemondott a nagyobbik javára.ök ketten már25 év felett vannak.A kisebbik aki velem lakik 17éves januárban lesz 18 az iskolájából van még 3év.A nagyobbik lány követelte hogy adjunk el mindent amit az apja vett és a 2/3át adjuk oda neki.Ezt törvényes uton elrendeztük.De most a lakást is ki akarja szedni alólunk.aztmonjda hogy jön az ügyvédjével és egy vevővel és eladja a lakást.A jogi tanácsadónk azt tanácsolta hogy nemenjünk ki a lakásból önszántunkból.Inkább várjuk meg mire biroságra ad de nem akar és zaklat mindkettönket állandóan.Az önkormányzatba már 5 hónapja rendszeresen adom be a pályázatokat az uj lakásra.mit tudnék csinálni még ezen felül?Hogy fogjam be a száját hogy végre lenyugodjon?azt nemmondtam h munkát nemtudok vállalni mert az egyik szememen szürkehályog van és az idegek elhaltak látni nemlátok rendesen.munkavégzésre alkalmatlan vagyok a lányom meg még iskolás ö sem tud munkát vállalni hogy hitelböl kifizessük a lányt.1/3ad részre meg nemadnak jelzálogot.
2009. aug. 18. 22:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
31%
Nem derűlt ki a tulajdonviszony.Kinek a nevén van az ingatlan?
2009. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ha házasok voltatok és a lányod még nincs nagykorú, akkor Te haszonélvező vagy a lakásban. Ez a jog szinte erősebb, mint a tulajdonjog és a Te beleegyezésed nélkül nem csinálhatnak semmit. Én apukám is meghalt és anyu lett a haszonélvező. Ráadásul ez holtig tartó (tehát nem addig van, amíg a gyerek 18 nem lesz) eladtuk a házat, aztán majdnem egyedül több pénzt kapott, mint mi ketten öcsémmel. Merthogy ha eladjátok, akkor neked is jár belőle pénz nem csak a lányodnak.
2009. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm. irom a kimaradt infót. Élettársak voltunk 17évig és a férj nevén van a lakás.:S én meg az egyik barát vagyok:D
2009. aug. 18. 22:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, fent azt írod férjed volt, itt meg hogy élettárs, majd azt, h barát vagy. Most akkor ki vagy????:-)
2009. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
ja és nem lehet a lakás egy elhunyt nevén...
2009. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
??
2009. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
oh. várj.Én egy barát vagyok aki azzal probál segiteni h itt kiirja ezt a kérdést.azt elrontottam tényleg csak élettársak voltak.és a tulajdonjog pontos info az hogy 2/3 rész nagyobbik növér 1/3 a kicsié.az ö nevükön van a lakás.
2009. aug. 18. 22:46
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

És hova ad el 2/3 lakást a nővér? Csak mert itt egy 18 év alatti is a képben van, márpedig a gyámügy MÉG HA AKARNÁK sem adja beleegyezését az ingatlan elidegenítésébe! Tehát amíg a gyerek nem nagykorú, azt az ingatlant ELÉG NEHEZEN adnátok el - még ha akarnátok is.


A nővér - igaz rendelkezhet a saját tulajdonával - de az EGÉSZET nem tudja eladni. De miért nem próbáljátok meg megváltani a részét? Most nem akarlak "eladósítani" benneteket, de ha jó helyen van az ingatlan, akkor a 2/3 értéket talán meg tudjátok jelzáloggal oldani. És akkor tiétek lesz az egész lakás...

2009. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Mivel nem a nagylány nevén van az egész lakás, ezért csak úgy nem adhatja el. Ha a közös gyerek betölti a 18-at, akkor is kell az ő lemondása az adás-vételhez, valamint értelemszerűen őt is ki kell fizetni.
2009. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ez jóhír de ö 4 hónap mulva lesz 18éves.és nincs jó helyen a lakás sajnos pláne most a válságban lementek az ingatlanárak.Egy megegyezés történt hogy ha adunk neki 2millio ftot akkor leszáll és mienk a lakás. de ha ahhoz a 2milliohoz teszünk még 1et vagy 1.5öt akkor már gyönyörü lakást tudunk venni.de még a 2milliot sem tudjuk előteremteni.20ezer fotint a nyugdij 40ezer az özvegyi és még 20ezer az árvaellátás.Ha nemvagyok "én"( a segitö barát) akkor nembiztos hogy nemhalnának éhen.a temetést egyedül fiettük ki mert ha vártuk volna mig a másik 2 növér odaadja a részüket akkor még most is a halottasházban lenne.Azt a 240ezer ftot hogy tudom kiszedni belőle?
2009. aug. 18. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!