Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy gyermekeseknek miért nem...

Egy gyermekeseknek miért nem jár családi pótlék?

Figyelt kérdés

Fiam 18 éves múlt befejezte a középiskolát, most nappalin felsőfokuban fog tanulni. Az APEH

értesített, hogy júl. és aug. hónapra nem jár már a családi pótlék. Amennyiben továbbtanul és igazolja, visszamenőleg is megkapja, de csak akkor ha a családban van még egy kiskorú aki után jár a családi pótlék.

Szóval miért nem mondják ki egyértelműen hogy nem jár az egy gyermekes családnak 18 év felett.(Pont mikor más városba, kollégiumba költözik)


2009. aug. 18. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nézz utána pontosabban ennek a dolognak! Nem lehet, hogy valamit félreértettél? Minden! gyereknek jár a csp, ha felsőfokú tanintézményben tanul, nappali tagozaton. Ha utánanéztél, légyszi írdd meg, mert én sem vagyok biztos ebben, nem tudom pontosan a feltételeket.
2009. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Itt vannak a családi pótlék folyósításnak a feltételei. 23 éves korig annak jár családi pótlék aki közoktatási intézményben tanul. Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium. Felsőfokú tanulmányokat folytató gyerekre nem jár és korábban sem járt családi pótlék.

2009. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És nemcsak egy gyerek esteén nem jár, mi ketten vagyunk egytemisták, mégse jár ....
2009. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A családi pótlék a középfokú nappali tagozatos diák után jár, jelenleg a 23.életéve betöltéséig, 2010 január 1-től a 20. életéve betöltéséig.

Ha már nem tanköteles (elmúlt 18 éves) és nem középfokú, hanem felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója és ezt igazolja, akkor a gyermeklétszámba beszámítják a családi pótlék összegének megállapításakor, de rá nem jár csp. Azaz ha van egy 18 év alatti gyereked is, akkor több pénzt adnak, mintha csak egy gyerek lenne. (a fiatalabb lányom most érettségizett, a nagyobb még egyetemre járt, és havi 13.300.- Ft-ot kaptunk, nem pedig az egy gyerekesnek járó 12.200-at)

2009. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Én most megyek egyetemre és már nem fog járni családi pótlék, de nem azért, mert nincs tesóm, hanem azért mert egyetemistáknak már nem jár. Ami szerintem is elég f*szság, mert épp ilyenkor lenne rá a legnagyobb szükség... (koli / albi, könyvek, utazási költség, stb...)
2009. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Családi pótlék 18 éves korig jár, a kicsi után tehát még igen, a 18 év feletti után ha jól emlékszem 1000 Ft havonta, ha bizonyítja iskolalátogatási igazolással, hogy nappalin tanul tovább. Mivel ezt csak szeptemberben kapja majd meg, az igazolást, ezért júl, aug -ra az 1000-1000 Ft-ot utólag kapod majd meg szeptemberivel együtt. A kicsi után pedig továbbra is kapod a családi pótlékot, mint eddig.

Szerintem úgy értelmezendő, hogy a főiskolás gyermek emeli az egy kiskorús család családi pótlékát ezer forinttal.

2009. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

Persze vannak kivételek, van amikor 18 év után is jár családi pótlék (tartósan beteg, stb)

[link]

2009. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a 13.56-os irta jól
2009. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én most kezdem az egyetemet, és kaptunk levelet, h járni fog továbbra is a családi pótlék, a középiskola és egyetem közti kimaradt 2 hónap nyáriszünetet utólag fogják utalni, mihelyst küldünk iskolalátogatásit ( beiratkozáskor kell kérni ).
2009. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
[link] 13:56-osnál van az igazság.
2009. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!