Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség! Pénteken hétfői...

Segítség! Pénteken hétfői munkarend szerint dolgozni? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Minden nap fél órával korábban kell kezdenünk hétfőtől péntekig, így pénteken 2 és fél órával korábban mehetünk haza, mint amúgy, hiszen reggelenként ledolgoztuk (40 órás munkahét).


December 1-jén, azaz most szombaton ugye a december 31-ét, vagyis egy hétfői napot kell ledolgozni.

Én szabadságot vettem ki szombatra.


A főnök kitalálta, hogy cseréljük meg a pénteket és a szombatot, tehát pénteken legyünk ugyanúgy délután 4-ig, és akkor szombaton tudunk korábban hazamenni.


Viszont én úgy gondolom, hogy mivel szombatot szabadságnak kivettem, így engem ez nem érint, tehát pénteken ugyanúgy korábban tudok hazamenni, megvan a 40 óra.

Főnök hisztizik, hogy nem, mivel ő megcserélte a két napot, így nekem is bent kell maradnom pénteken is.


Kinek van igaza?



2012. nov. 29. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az esetben annak, aki erélyesebben lép föl, így a főnöködnek.
2012. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy te eldöntöd, hogy rád ugyan nem vonatkozik ez. Hogy szabit vettél ki, az a te személyes problémád, ettől még a főnök beosztása rád is ugyanúgy érvényes a többi napot illetően, mint mindenkire.

Mégis, hogy gondolod, te két órával előbb eldobod a munkát, és otthagysz mindenkit, vagy hogy?

2012. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy hazamegyek korábban, szóval pénteki munkarend szerint és kirúg.

Elvileg hivatkozhatok a 39/2011. (X.14.) számú rendeletre, ami szerint december 1-jén szombaton hétfői munkanapot dolgozunk le?

2012. nov. 29. 13:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok hajlandó 2 és fél órával többet gürizni neki, amikor szabadságot veszek ki és ledolgozom becsületesen a 40 órámat.
2012. nov. 29. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

OK!

akkor a probléma megolva...

2012. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Elvileg hivatkozhatok a 39/2011. (X.14.) számú rendeletre, ami szerint december 1-jén szombaton hétfői munkanapot dolgozunk le?"


Nem, mert abban semmi nincs erről. Csak azt írja le, hogy melyik nap munkanap és melyik szabadnap. A munkarendről semmit sem köt ki.

2012. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen dolgozóktól mentsen az ég... Nehogy már két órával többet kelljen benn lenni, mert akkor leszakad az ég, mi?


Basszus, mások meg nem találnak munkát...

2012. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!