Igaza volt a biztonsági őrnek? Ehhez joga volt?
Nem akarlak kioktatni, de ilyenkor azt kellett volna neki mondani, hogy nem vagy hajlandó vele menni, hívjon rendőrt, ha lopással gyanúsít! Ilyenkor nem tud mit csinálni, hozzád nem nyúlhat, mert az erőszaknak számít!
Nem kell szidni a biztonsági őröket, a Tescoban nem ők vannak, hanem egyszerű gyorstalpalós Vagyonőrök!
Mivel rád zárták az ajtót és nem engedtek ki, kimerítették a személyi szabadság korlátozását, illetve, mivel ketten voltatok benn a gyerekkel, ez rögtön több személy sérelmére lett elkövetve, plusz kiskorú sérelmére is és mivel ők hárman voltak, mindez csoportos elkövetés is volt.
Mivel a férjed ott volt Veled így ő lehet tanú és feljelentheted őket, hacsak a felvett jegyzőkönyvben vagy mellé csatolva nem írtad alá, hogy jogszerűek voltak és elfogadod ami történt. Mert akkor nehezebb ügy de nem lehetetlen.
Az előttem szólónak igaza van, ha tényleg el akarsz érni valamit, akkor fordulhatsz bírósághoz, személyi szabadság korlátozása, valamint a szabadsághoz való jogod megsértése miatt. Mert ugyan felszólíthatnak arra, hogy átnézzenek, de onnantól, hogy a kérésed ellenére nem engedtek ki a szobából, ez már a szabadságod korlátozása, és ez egy "vagyonőr" nek nevezett egyénnek nem áll jogában! Kérdés az, hogy megéri-e neked perre vinni a dolgot.
Egyébként a férjed helyében én erőszakkal bementem volna, sőt, ha az nem is azonnal rendőrt hívok, mert attól aztán azonnal befostak volna. Hozzáteszem azt is, hogy a lopás 20.000 Forint felett von maga után büntetőjogi eljárást, tehát te még azt sem követtél el. Naponta egy Tescoból, kb. 50.000-100.000 Forintnyi értékű hiány keletkezik abból, hogy a vásárlók ingyen fogyasztják a termékeket, az áruházon belül. És téged egy 300 forintos tétel miatt akasztottak meg...
Itt valami félreértés van az emberekben: A BKV ellenőr nem tarthat ott erőszakkal a rendőr megérkezéséig akkor, ha nincs jegyed.
De ha ellopod egy néni táskáját, akkor bizony a rendőr megérkezéséig KORLÁTOZHATJA a személyi szabadságod. Mert szabálysértés/bűntény történt, és ERRE LEHETŐSÉGE VAN.
Ugyanúgy, ahogy te is ERŐSZAKKAL visszatarthatod a betörőt pl. az ingatlanodban. Azonban ez az erőszak NEM okozhat pl. testi sérülést stb.
Tehát az a biztonsági őr, aki akaratod ellenére visz be és tart vissza nem cselekszik jogellenesen. És bizony, ha rendőrt hívsz, akkor te rosszabbul fogsz járni, mert így valószínű nem indul meg a szabálysértési eljárás, a jegyzőkönyvvel el van intézve a dolog, de ha rendőrt hívsz, akkor ott biztos, hogy megindul, annak pedig pénzbüntetés a vége.
Én nem a biztonsági őröket védem, hanem jogilag próbálom "helyrerakni" a dolgokat. A kérdésben szereplő biztonsági őrök biztos, hogy valamelyest "túlkaptak". De ez nem volt olyan mértékű, ami miatt esélyes lenne egy nyert per. Bár az is tény, hogy a gyermeket az ki kellett volna engedni. Ha másképp nem, akkor babakocsi nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!