Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt tudom, ha gyereket bánt...

Azt tudom, ha gyereket bánt valaki azt a börtönben megkínozzák, de ha valaki nőt bántalmaz, arra is ugyanez vár a börtönben?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Azzal nem foglalkoznak, kivéve ha nemierőszakot követ el, fiatal lány, vagy érett nő ellen
2012. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem
2012. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tomala ***** válasza:
100%

A börtönben azért bántalmaznak egyes elítélteket, mert a többi elítélt ezzel próbálja magát erkölcsösnek beállítani, mutatván, hogy náluk is vannak olyan erkölcsi normák, amiket ha megsért valaki, azt megbüntetik.


Ennek megfelelően eltérő, hogy az adott börtönkörnyezetben hol a határ, ami már a többi fogvatartott ellenszenvét kiváltja.

Van, ahol igen, ez a börtön társadalmának aktuális "erkölcsi érzékétől" függ.

2012. okt. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szóval 50-50 százalék hogy megkínoznak-e a börtönben, vagy nem. :P:D
2012. nov. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tomala válasza nagyon jó!

Aztán az más kérdés, hogy az a bizonyos "erkölcsi norma" nekik hogyan értelmezendő, meg hogy abba belefér még olykor az is, hogy az őrök kegyetlenkedjenek igazából bárkivel, aki valamiért nem szimpi (tehát ehhez nem a konkrét bcs kell), de hát az más világ ott bent. És igazából tehetetlen vagy, soha senki nem lát semmit, naná senki nem fog a másikra terhelő vallomást tenni és sorolhatnám, de a médiából biztos te is hallottál már eseteket, hogy pl a srácot felakasztották "játékból", miután mindegyikük a zárkában orálisan kielégíttette magát vele és stb stb. Szal aranyos kis világ lehet az. És akkor ez csak a jéghegy csúcsa ám, hiszen amikben maguk az őrök is érintettek, azokat természetesen gőzerővel eltussolják, tehát azokból sosem lesz ügy ... Aztán meg olvasd valamelyik börtönös fórumot, és majd érdekes tapasztalatokkal találkozhatsz.


Még kb 2 éve Balatonon találkoztam fiatal sráccal aki fiatalkorúként bent volt 1 évet, és hát egyszerűen alig akartam elhinni, hogy ez a mai "civilizált" Magyarországon létezhet. Aztán meg mégis ... Ott sajnos átmész állati sorba, ő pl bevallotta, hogy a nagyokat rendszeresen ki kellett elégíteni, ha nem akarta, h agyonverjék naponta, az őrök meg szétröhögték magukat ezen, sőt, végig is nézték olykor, és qurva jót szórakoztak rajta. Na ennyi.

Persze sztem attól függ nagyban, hogy hova kerülsz, meg attól is, hogy mennyi idős vagy. Ahogy tudom, az idősebbeket nem nagyon piszkálják semmiért.

2012. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tomala ***** válasza:
Azért azt tudni kell, hogy a fiatalkorúak bv. intézete sokkal durvább hely, mint a felnőtteké.
2012. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van, Tomala. Aztán hajrá "javulás" meg reszocializáció ... ja persze, hogyne.

Undormány ez az egész, nem pedig büntetés-végrehajtás.

2012. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!