Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönben kiadhatják az...

Börtönben kiadhatják az adataimat a fogvatartottnak?

Figyelt kérdés

Ha megkeres engem egy börtön hogy xy szeretné velem felvenni a kapcsolatot, de én nem engedélyezem, ennek ellenére kapok az elítélttől levelet, akkor a börtön vétett?

Ugyanis nem engedtem hogy kiadják a címem az elítéltnek, mégis kaptam tőle levelet.

Ehhez joguk van?

Mi ilyenkor a teendő?


2012. aug. 24. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem ,de nem igazán értelek,a fogvatartott kérheti,hogy neked levelet írjon,Ő adja meg a címed,küld egy kapcsolattartói papírt amit alá kell írni visszaküldeni,és onnantól írhatok egymásnak.A börtön nem adja meg neki a Te címed,honnan tudnák a címed,ezt nem értem.
2012. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy hogy a mobilom nyilvános volt felhívtak hogy kiadhatják e a címem telószámom az elítéltnek mert nem tudta csak megkérte a börtönt hogy keressenek meg.

Én kértem őket a telefonba nyomatékosan hogy ne adjanak ki semmit rólam.

a mobilt azóta letiltattam.

erre jön a levél az elítélttől

szóval kiadták neki

ehhez nincs joguk nem?

2012. aug. 24. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs joguk,de lehet,hogy fogvatartott megtudta kinyomozta a címed máshogy,máshonnan.?
2012. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tomala ***** válasza:

Ha biztos, hogy ők adták ki, akkor rendőrségi feljelentés!

De szerintem valószínűbb, hogy a fogvatartott lenyomozta egyéb úton. Nem olyan nehéz kideríteni valaki címét.

2012. aug. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De én letiltottam a szolgáltatónál és máshonnan nem tudhatta meg!

Csak a pártfogója adhatta meg neki mert a telefonhívás után kb. 3 hétre jött a levél én pedig a telefonhívás után másnap letiltattam a mobilszámom.

Jelentsem fel a börtönt?

2012. aug. 25. 13:10
 6/11 A kérdező kommentje:

ja és ha addig nem tudta a címem míg egy városba laktunk akkor most nagy hirtelen honnan tudja?

ha megadták neki nem?

2012. aug. 25. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Feltételezésekre alapozol. Talán megadták neki, de talán más úton jutott hozzá. Emiatt nem állna meg a személyes adatokkal való visszaélés, sőt, fordítva sülhetne el a fegyver, ha nem lenne bizonyítékod rá, hogy a börtön kiadta az adataidat.

Abban az esetben viszont nem vétett senki, ha a címed elérhető volt nyilvános adatbázisból (telefonkönyv, facebook, iwiw, etc.), mert akkor bárki számára hozzáférhetővé tetted. Ha a telefonod nyilvános volt, és pl a tudakozo (pont) telekom (pont) hu oldalon beírva a címed is kiderült, akkor Te vagy a felelős.

2012. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

neked kéne bebizonyítani, hogy kiadták neki,

de nem fogod tudni.


egyébként az is elképzelhető, hogy megírta a levelet,

nem adták ki a címedet neki,

csak megcímezték és feladták a borítékot,



miért ír neked? sértett vagy ?

mit vétett ellened?

bocsánatot akart kérni ?

2012. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem, fenyegetőzik.

mind1 a lényeg hogy tudja a címem nagyon faxa.

:(

2012. aug. 28. 18:05
 10/11 A kérdező kommentje:

az ő írása van a borítékon.

szóval még én vagyok a hibás hogy ő bent van és kiadták neki a címemet pedig én nyomatékosan kértem hogy ne adják meg.

ő nem tudja megnézni a neten meg ilyen helyeken mert nem ért hozzá úgyhogy a börtön volt.

gratulálok nekik akkor költözhetek

:(

2012. aug. 28. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!