Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rivotrilt csak orvos írhat...

Rivotrilt csak orvos írhat fel, vagy vény nélkül is kiadhatják?

Figyelt kérdés
Hónapok óta szedem a gyógyszert, pánikrohamokra írta fel pszichiáter, de csak időpontra lehet hozzá bejutni, akkor meg mindig egy hónappal későbbre adja, és sokszor olyankor még beteg is lesz. Szóval most megint várhatok, mire bejutok hozzá, a gyógyszer meg már kéne, mert más nem mulasztja el a rohamaimat. Ilyenkor háziorvossal is fel lehet íratni, vagy vény nélkül is kiadhatják?
2012. febr. 4. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vény nélkül nem adják ki,de lehet,hogy a háziorvos felírja.
2012. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadó jól írta, de annyit tennék még hozzá, hogy a rendszeresen szedett gyógyszereket mindig fel lehet íratni 3 hónapra előre, illetve ha beteg is lesz a pszichiátered, akkor is kell, hogy gondoskodjon az asszisztensén vagy helyettesítő orvoson keresztül a betegei gyógyszereléséről. Háziorvos felírhatja, de kiemelt támogatással csak úgy fogja tudni felírni neked, ha viszed a pszichiátertől kapott papírod (az árkülönbség a 0,5mg-os Rivotril esetében 433 Ft "sima" receptes, ill. 63 Ft kiemelt támogatással).
2012. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Múltkor, mire volt időpontom hozzá, pont beteg lett, tegnapra kaptam a másikat, de akkor meg a helyettese volt bent, ő meg azt mondja, hogy nem jogosult rá, hogy felírja. Legközelebb március 1-jén tudok hozzá menni, addig valahogy ki kell bírnom. De nem szedem annyira rendszeresen, csak akkor, ha már érzem, hogy rosszul vagyok, hogy kezd előjönni a rohamom.
2012. febr. 4. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Háziorvos felírja.
2012. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Nekem egy ideig felírta a háziorvos(aszisztense) majd kijelentette hogy ők nem írják fel. Oké. Elmentem a gondozóba ott besoroltak az egyik pszichiáter dokinőhöz és láss csodát töredék áron váltom ki. 4 hetente megyek én is időpontra és 15perc alatt végzek. Ugyan annyi busszal mint a háziorvos és kedvesek,kinéznek a váróba és mikor szólítanak már meg van írva csak alá kell ott írni mert csak akkor nyomják rá a körbélyegzőt.Én is 0,5 öst szedek reggel 1-et és 50darab van benne 4 hét alatt el sem fogy.
2012. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!