Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiadhatják-e rám a körözést,...

Kiadhatják-e rám a körözést, ha nem idéztek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lakcím nélküli vagyok. A bíróság, ügyészség a postacímem alapján írja az idézéseket. Elmeorvosi vizsgálatra rendeltek 11.11.25-ém. Ott megjelentem és nem működtem egyött az elmeorvossal. Egy kérdésre feleltem, hogy akkor mmiért jöttem el a szaskértői vizsgálatra. Válasz: Hogy ne a rendőrök hozzanak. Most az elöbb csöngetett 2 rendőr a postacímememen. Az exemnek azt mondták, hogy a mai napon lesz ismételt szakértői vizsgálat és, hogy el megyek-e oda. Ő közölter, hogy nincs itt és elvált tőlem. Elmentek, felhívott, elmondta a történteket. Kérdések a fenti mezőben adottak, minden jó tanácsot szivesen fogadok. Köszönöm.

2012. jan. 9. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.

Az okmányirodában pedig be kellene jelentkezni, mert ez a játékod is szabálysértés, és további büntetésre számíthatsz.


Lakcímbejelentési kötelesség elmulasztása


29. § (1) Aki a lakcímbejelentésre előírt rendelkezéseknek nem tesz eleget,

harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrség, valamint a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője helyszíni bírságot szabhat ki.

2012. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az exed is felelősségre vonható, amiért tudja veled tartani a kapcsolatot, de ezt a hatóság kérésére nem teszi meg, csak utána, mintha bujtatna.


Magánvélemény: Nem értem, mi a jó abban, hogy elveszed más idejét, pénzét, mert te olyan fasza gyerek vagy, hogy neked nincsenek kötelezettségeid, és felnőtt létedre bujkálsz mint egy óvodás. Majd akkor fogsz meglepődni, mikor bilincsbe verve fog bevinni a rendőr. Merthogy a körözésed már most folyamatban van szerintem.

2012. jan. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!