Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudták a szüleim a...

Hogy tudták a szüleim a nővéremre íratni a lakásukat ha jelzálog hitel van a lakáson?

Figyelt kérdés

Apám halála után kiderült mindent a nővérem örökölt.

Valószínű eltartási szerződést kötöttek a nővéremmel.Mindez hogy lehetséges ha a lakáson jelzálog hitel van? Be kellett menni nekik a bankba? Látszik ez a tulajdoni lapon? Ha anyám is meghal akkor a hitelt viszont én is örökölhetem? Hogy van ez ?



2012. okt. 30. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a ház a növéredé (akár eltartási szerzödéssel, akár adásvétellel került a tulajdonába), akkor ahhoz anyádnak sincs többé köze, legfeljebb haszonélvezeti joga lehet.

Ebböl következöen TE semmit sem örökölsz, ha meghal.

A jelzáloghitelt meg valószinüleg átvállalta a növéred.


Ettöl eltekintve adóságot CSAK a pozitiv vagyon mértékéig lehet örököli, azaz ha lemondasz az örökségröl, akkor az adóságról is lemondtál. Olyan viszont nem lehetséges, hogy csak a az adóságról mond valaki le, vagy mindent átvesz, vagy mindenröl lemond.

2012. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom átválálták a hitelt a lakás fejében. Csak hitelt nem örökölhetsz, akkor lemondasz az örökségedről, és nincs hitel tartozásod sem.
2012. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy apukád részét mind a nővéred örökölte. A köteles rész neked is jár (mint -kivételes esetektől eltekintve- mindenkinek), ez a törvényesen örökölhető fele. Legfeljebb még életében a nővéredre íratta a lakást.
2012. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem kaptam levelet hogy hagyatékira kellek menni a nővérem okt 24.-én volt.
2012. okt. 30. 17:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Haszonélvezeti jogot hogy tehetnek egy hitellel terhelt ingatlanra? Vagy anyámnak még ez sem maradt minden a nővéremé.
2012. okt. 30. 17:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha eltartási szerződést kötöttek nincs köteles rész ezt már tudom :(
2012. okt. 30. 17:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha eladták a nővérednek akkor semmi sem jár. Gondolj bele ha nem a nővérednek hanem egy vadidegennek adnák el attól sem követelhetnél semmit.

Özvegyi haszonélvezetet kaphatót anyukád, de az a halálával megszűnik, és semmire nem leszel jogosult.

2012. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem eladták inkább neki adták (Eltartási szerződés) A banknak tudni kell erről?
2012. okt. 30. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de szerintem alapból az a jogos, hogy aki a betegről gondoskodik, orvoshoz hordja, éjszaka fel kell hozzá, eteti, pelenkázz az örököljön.
2012. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Igen ezzel én is egyet értek az én helyzetemben nem erről van szó.
2012. okt. 30. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!