Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy gyerkel beszéltem skypen...

Egy gyerkel beszéltem skypen csak úgy és úgy alakult hogy mondta feljelent stb mert csunyán beszéltem vele meg átmentem a gépébe engedély nélkül pedig nem mentem át nincs rá bizonyitéka többi lent!?

Figyelt kérdés

elkérte az ip címemet oda adtam neki és felhivta a rendőrséget is elmesélte hogy én állítolag a gépébe voltam meg ilyenek arra nincsen bízonyíték


szóval rendőr aztmondta neki hogy fáradjon be a rendőr kapitányságra valami bajom lehet ebből? nem csináltam semmit nem járkáltam más gépébe csak úgy nem is tudok de ö kitalálta meg hogy személyi jogát megsértettem mert csunyán beszéltem vele de ö is velem és felvette hangfelvételre hogy én vele beszélek csunyán amikor meg ö azt kivágta szerintetek ?



2012. okt. 26. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ez egy orbitális nagy baromság, úgy ahogy van.
2012. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 bumbi02 ***** válasza:

1. A beleegyezésed nélkül nem veheti fel a beszélgetést.

2. Csúnyán beszéltél valakivel? Na és? 18 évesként azért lehetne kicsit több eszed is, hogy ennyiért nem lehet feljelenteni valakit.

2012. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szard le magasról, nem tehet semmit ellened.
2012. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"1. A beleegyezésed nélkül nem veheti fel a beszélgetést."


Aztán miért ne vehetné fel? Semmi nem tiltja. A személyiségi jogokkal való visszaélés csak akkor valósul meg, ha ezt a másik fél beleegyezése nélkül megosztja 3. féllel.

2012. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 bumbi02 ***** válasza:
Ha jól tudom, nem használhatja fel mint bizonyíték. Hiszen az már harmadik félnek való kiadás.
2012. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én csak a felvétel elkészítéséről írtam, hogy nem tiltja semmi. Igazad van, a bizonyítékként való felhasználás már megosztás. Erre vonatkozóan még elégé tisztázatlan a jogi szabályozás. Bizonyos esetekben a hatóság (a cselekmény súlyára tekintettel) a bizonyítás érdekeit a személyiségi jogok védelme elé helyezheti. Ezzel legalizálhatja a "megosztást" beleegyezés nélkül is. A fenti eset viszont elég pitiáner ehhez szerintem.
2012. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!