Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy parasztház ami lebontá...

Van egy parasztház ami lebontásra vár. Kell hozzá engedély? Ha családon belül csináljuk milyen egyéb költség merülhet fel?

Figyelt kérdés
Valaki hasonló cipőben volt mostanában? Neki lehet állni a lebontásnak, vagy papírok kellenek hozzá? Ha igen milyen papírok és milyen költsége van?
2012. okt. 25. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz engedélyekkel szarakodni meg millió+1 forintot kidobni szarságokra, akkor egyszerűen csak stikába gyengítsd meg az épületet itt-ott, és az első nagyobb viharnál döntsétek össze. Aztán ha kérdezik, azt mondod hogy kéremszépen, az időjárás dűtötte össze, bírságolják a vihart. És egyszerűen nem fizetsz.
2012. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha saját telken akarsz építeni, akkor az illetékes helyen (talán önkormányzat)-nál kell kérelmezni, ezeket elszokták fogadni, úgyanúgy mint a nem veszélyes telken lévő bővítéseket is.
2012. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első ahogyan leírta úgy járj el, ha pedig netán másikat is akarsz építeni, akkor ugyanarra az alapra tedd. Én így jártam el és lófaxba sem került. Egy kb három milliós műhelyt kétszáz ezerből építettem meg.:)))
2012. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen idős az épület?
2012. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. amúgy vagy 150 éves
2012. okt. 27. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Polgármesteri hivatal függvénye, lehet, hogy műemlék-védelem alatt áll. Szerkezetileg milyen? Igazából ha jó a szerkezete, csak lebeszélni tudlak a lebontásról. Én pl nagyon szívesen vennék egy kb 150 éves régi parasztházat. olyan jókat lehetne ott bulizni, de csak egy parkosított udvarral még pihenni is, esetleg kiadni turistáknak. Nekem nem lenne szíven lebontani. Persze ha szerkezetileg olyan, akkor egyértelműen le kell, de akkor az önkormányzat kötelessége. De én mindenképp azt javaslom, hogy tartsátok meg. Könnyen lehet még a régi szabadkéményes (füstölő) is benne, ha nádtetős, ott még a kolbász/sonka sem avasodik meg. Arról nem is beszélve, hogy simán lehet, hogy még tovább fog állni, mint egy új építésű, valamint támogatások járnak rá, ami megint nem utolsó, ilyen árak mellett. Én már láttam ilyen házat, igaz, az még nincs 150 éves, 1890-1900 között épült, padló és mennyezetfűtés, gyönyörű cserépkályha, kemence a házban, amit még használnak, kis pince, gyönyörű borospincének kialakítva, nyáron amikor kint 40 fokok vannak, ott kellemes 20-30, attól függ nyitva van-e az ajtó, van olyan része, ahol 10 fok alatti a hőmérséklet. L alakú, és a szárának a legvégén el van kerítve 2 méter. Ott a tej nem savanyodik meg, nem úgy mint a hűtőbe! És télen sincs mínusz fok. Vétek lenne lebontani, ha valaki azért cikizni mer, az egy alávaló mocskos ember, akinek a seggét tisztára nyalták, és ha valamit kinyögött, a dupláját kapta. Ne foglalkozz ilyenekkel, engem is sokan cikiznek, mert néha felveszek egy-egy paraszt ruhát, pl boxcsizma, esetleg csikós öltözet, paraszti viselet. Akinek nem tetszik, az azt nem érdemelte meg, hogy megszülje az anyja! Hisz mindenkinek a nagyapja/dédapja az volt.

No bocsi az OFF-ért, de ez kicsúszott belőlem. Én ezt tudom javasolni, parasztként, innen a Hortobágy mellyékéről.

2012. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm a válaszod, örülök, hogy megosztottad a véleményedet. Ment a zöld pacsi!
2012. okt. 29. 12:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem titok, megtudhatnám helyileg hol van?
2012. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fejér megye
2012. okt. 29. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!