Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha veszek egy régi rendőrautót...

Ha veszek egy régi rendőrautót akkor arról le kell szednek a következőket?

Figyelt kérdés
Villogó,Rendőrség felírat,Rádió,külső hangszóró stb...

2012. okt. 5. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már akkor leszerelnek minden rendőrségi tartozékot mielőtt eladják. A felirat nyomai még rajta lehetnek persze mivel az matricás így a helye meglátszódik, főleg a régebbieknél.
2012. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írja a spec. cuccokat leszedik. Sőt a feliratot is - igaz Octaviából láttam már olyat amin a kék csíkok rajtamaradtak, csak a betűket és a reflexív (fényvisszaverő) mezőket szedegették le.


A rendőrségi (meg egyéb hasonló hatósági) járműveken kívül csak a veteránokon lehet villogó, sziréna, feliratok - de ott is meg van határozva hogy pl. csak álló motornál működhet vagy menet közben nem áttetsző burkolattal (pl. szürke műbőrből készült "sapka") le kell fedni.

2012. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha te tudsz olyan rendőrautót venni, amin megvannak ezek a tartozékok, igen ügyes vagy. Ahogy előttem is írták: a különleges felszereléseket még eladás előtt kiszerelik belőlük, te már csak egy békés, hétköznapi autót fogsz megkapni. Ha mindenféle cifra felszerelés kell rá, azt utólag kell majd beszerezned, de akkor sem biztos, hogy közúton használhatod az autót teljes "harci díszben".
2012. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudok szerezni olyan kocsit és veterán.Régi Lada.Van muzeális kártyája vagy mi.
2012. okt. 5. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Muzeális minősítésnek hívják, de nem tudtam, hogy Zsolti eladja a Ladáját (meg is lep egy kicsit). Ha muzeális minősítése van, változik a helyzet: ekkor a minősítést a kiegészítőkkel együtt szerezte, tehát ilyen formában muzeális a jármű. Ilyenkor nem kell semmit sem leszedni róla, maradhat olyan, amilyen volt, hiszen így hiteles. Csak nem szabad megtévesztő módon használni, a villogónak, szirénának és egyebeknek csak bemutató jelleggel szabad működnie.
2012. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De attól még beülhetek és vezethetem nem?

Szóval járhatok azzal dolgozni meg mondjuk bemehetek vele a városba nem?

2012. okt. 5. 22:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha nem használom a villogót meg a többi cuccot rajta.Persze ha nem jár a motor akkor be lehet kapcsolni a szirénát nem?
2012. okt. 5. 22:55
 8/10 anonim ***** válasza:

A muzeális minősítés feltétele (elméletileg), hogy a megkülönböztető jelzések berendezéseit úgy kell bekötni, hogy járó motorral ne működjenek. Menet közben pedig - ahogy írtam - le kell takarni a villogókat. Ha nem hiszed kérdezd meg a MAVAMSZ-ot. :)


Hirtelen nem jut eszembe más "szabály", amíg ezeket betartod oda és akkor mész az autóval amikor akarsz.

2012. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az autó megfelel a muzeális minősítés rá vonatkozó szabályainak és van neki rendszáma, oda mész vele, ahová csak akarsz. A muzeális minősítéssel rendelkező autó is teljesen szabadon használható, a tévhitekkel ellentétben sem az évente megtehető kilométerek számát, sem az autóval bejárható helyek körét nem korlátozza jogszabály (csak a józan ész).
2012. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért majd még lehet,hogy beugrok a rendőrséghez és megkérdem ezeket.
2012. okt. 8. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!