Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúghatnak ilyen esetben?

Kirúghatnak ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ha fél éve dolgozom egy gyárba (előtte is volt munkám)és ha most terhes vagyok elmehetek táppénzre szülésig hogy nem rúgnak ki vagy megtehetik munkaközvetítőn keresztül vagyok ott. Sajna veszélyeztetett terhesnek vesznek ha akarnék se tudnék dolgozni főleg nem fizikai munkát. Ilyen esetbe mit tehetek hogy azért szülésig megélni megtudjunk nagyon hiányozna az én pénzem ha nem kapnék totál semmit! Köszi a válaszokat!
2012. szept. 27. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúghatnak ki. Minél előbb jelezd a munkáltatódnak, hogy terhes vagy, így védett leszel. Táppénzre természetesen elmehetsz, de kb 50%-át kapod majd a fizudnak.
2012. szept. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz 60%-a fizetésednek(veszélyeztetett terhesként).A sima betegállomány(ám terhesen az nem vehető igénybe)70%-a a fizetésnek.
2012. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Komplikato ***** válasza:
100%

"Minél előbb jelezd a munkáltatódnak, hogy terhes vagy, így védett leszel."


Nem a legutolsó csodás munkatörvény könyvéből került ki az ilyen védettség, meg a visszavételi kötelezettség, hála családbarát kormányunknak?

2012. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

de

bár lehet, hogy nem, utána kellene nézni

2012. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkaközvetítő által vagy, akkor hiába. A gyár megteheti, hogy többé nem tart igényt a munkádra és ennyi. A közvetítő már más kérdés, mivel ő a munkáltatód. Attól is függ, milyen szerződésed van.
2012. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem ez került ki a törvényből, hogy a terhesek védettek-e vagy nem, hanem az, hogy ha nem jelzi a munkáltatónak, hogy terhes (de még is az) akkor kirúghatják, mivel a munkáltató nem tudott róla. Ha jelzed, hogy terhes vagy, akkor továbbra sem rúghatnak ki. Itt a törvényből az került ki, hogy a fogantatás első pillanatától védett valaki. Rengeteg olyan eset volt, hogy valaki nem tudta, vagy nem mondta, hogy terhes, és kirúgták, majd vissza is kellett az illetőt venni, mert kiderült, hogy már terhes volt, így védett is volt. Na ezt nem lehet most már, mert nem a fogantatás pillanatától, hanem a terhesség bejelentésének pillanatától lesz védett a kismama.

Táppénz: Én úgy tudom, hogy az első 3 hónapban 60%, utána csak 50, mivel hosszú távú táppénz, és a drága kormány ennyire csökkentette.

Közvetítővel kapcsolatban pedig annyit, hogy a munkáltató ugyan úgy a gyár, de a munkaügyi dolgokat a közvetítő végzi, pl ő áll ki a a jogaidért, intézi a juttatásokat, esetleg beosztást. Ő köt egy szerződést a gyárral, hogy hozzá közvetített ki, a munkáltató a gyár lesz, de érted a közvetítő a "felelős" (nekem legalábbis így magyarázták, amikor így dolgoztam)

Lényeg: Jelentsd be a főnöknek, és elmehetsz táppénzre, nem fognak kirúgni.

2012. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki átsiklott azon az apróságon, hogy munkaközvetítő által van ott? Ő nem a gyár alkalmazottja, ő csak bérmunkás. Ők nem kötelesek foglalkoztatni, mert ők csak munkaadók, nem munkáltatók.
2012. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat már kérdeztem bent de sajna még nem tudtak utána járni hogy mi van ilyen esetbe hétfőre ígérték a választ!
2012. szept. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!