Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha találok az utcán egy...

Ha találok az utcán egy ezrest, és nem tudom ki hagyta el, mi lenne a törvényes, le kéne adni, de hova?

Figyelt kérdés
Amúgy aki pénzt talál és nem tudja ki hagyta el,annak eszébe sincs,hogy hova adja le,hanem elteszi magának,még a ki rendőr az is elteszi magának.

2012. szept. 20. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Egy ezresen én nem szoktam nagyon töprengeni én egyből a zsebemnek adom :D 20.000-nél már át gondolnám bár a zsebem nagyon karizmatikus...:D
2012. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnáld, aki elvesztette, és örülj, hogy megtaláltad. Persze változik a helyzet, ha tárcában találtad, névjegykártyával együtt.
2012. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem aki nem akarja elszórni a pénzét, az nem szórja el, én sem szoktam, hanem olyan helyre teszem, ahonnan nem eshet ki.

Én semmilyen összeg esetén sem gondolkodnák, hanem csak zsebrevágnám, különben is, ha leadnám, csak valami írnok elcsórná a rendőrségen, nem lenne értelme.(am. olyan volt már, hogy nyomtatott hamis tízezrest találtam, aminek egyik oldala távolról annak nézett ki, a másik sima fehér papír volt)

2012. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Le kell adni minden talált pénzt az államkincstárnak.
2012. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám vissza, de vannak kivételek.


A harmadik válaszolónak meg azt mondom,hogy a pénzt bárhogy elhagyhatod, senki sem hagyja el direkt a pénzét...a hamis 10 ezres amit találtál az pedig minden papírírószerben megtalálható,jegyzetelni lehet rá, és ha nem tűnt volna fel rá is van írva,hogy JÁTÉK PÉNZ és nagyobb is mint az eredeti.

2012. szept. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én se adnám vissza, de ugye tudjátok, h bizonyos értékhatár felett lopás bűntette, addig szabálysértés és ha térfigyelő kamera látta, h te tetted el, az alapján megtalálnak, volt ilyen ügy már Mo-on.
2012. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha találsz,ÉN veszítettem el,jelentkezz kérlek!
2012. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg le kellene adni ha találsz valamit, és ha bizonyos ideig senki sem jelentkezik érte, akkor megkaphatod. Tehát ha találsz 1 milliót egy borítékban és leadod, ha senki sem keresi x napig (törvényben meghatározott idő), akkor neked visszaadja a rendőrség.


De egy elveszett ezres miatt senki sem megy a rendőrségre, hogy kérem szépen elhagytam, hátha valaki leadja. úgyhogy emiatt szerintem nem is kellene bevinned.

2012. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
talált tárgyakat az önk./ker. jegyzőnél kell leadni
2012. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ezres?

Nem, ezért nem fogok kérdezősködni, hogy kié a pénz.

De ahogyan írták, 20 ezer felett, már másabb a helyzet, akkor már meggondolnám magam, hogy mit tegyek vele.

2012. szept. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!