Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így ugye törvényes (diákmun...

Ez így ugye törvényes (diákmunka)?

Figyelt kérdés

10 napot fogok egymás után dolgozni egybe.

Július 8-10ig -> 3*8 órát

Július 11-én -> 12 órát

Július 12-13-án -> 2*8 órát

Július 14-én -> 12 órát

Július 15-17ig -> 3*8 órát


A munkát bírom, és kell a pénz. Meg nem rakodómunkás vagyok, nem gebedek bele, csak a diákszövetkezetes csaj, aki csinálta a beosztást van hogy szétszórt. De én szóltam neki, hogy dolgozni akarok, minél többet, ha lehet. Ha jól tudom van valami törvény arra hogy kétszer 12 órázás után kell pihenő de ez ugye nálam nem lép érvénybe mert nem egymás utáni két nap van a 12 óra munka? Ugye ez így törvényes?


2012. júl. 4. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmúltál már 18? Ha nem akkor csak 8 órázhatsz és azt is csak délelőtt/délután.
2012. júl. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, ha még nem vagy 18 éves, akkor legfeljebb 8 órát dolgozhatsz egy nap. 12 órázást csak akkor csinálhatsz, ha 18 elmúltál, vagy fű alatt.
2012. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elmultam
2012. júl. 4. 13:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha egymás után 10 napot kell végig dolgoznod, és köztük van 12 órázás is, akkor ez eléggé törvénytelen, mert egy héten mindenképpen be kell iktatni 2 pihenőnapot. Aki folyamatos műszakba jár (tehát folyamatosan 7 napig dolgozik), nekik is jár 2X2 nap, majd 3 nap pihenő. Ha iskolaszövetkezeten keresztül vállalsz munkát, akkor elvileg törvényes keretek között is kellene dolgoztatniuk... Mi is ez a munka egyébként?
2012. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Több beosztásom is van. Egy strandon van: van hogy kint vagyok a medencéknél és ügyelnem kell a medencékre (nem úszómester) meg hogy hogyan csúsznak a csúszdáknál, stb.

A másik recepciónál van, segíteni kell bejönni a vendégeknek, ha nem tudnak/vagy elmenni/vagy ha valaki odajön a pulthoz és segítséget kér segíteni, stb.


A 12 órások meg online pénztár (nem kezelek pénzt, csak kártyát kell leolvasnom, nem kasszázok)


Azt találtam hogy 1 heti munkaidő csak 48 óra lehet. De honnan számítjuk az 1 hetet? Hónap elejétől (pl. július 1-7-ig, 2.hét: 8-14 stb) vagy törtbe is számolhatom?

2012. júl. 4. 14:48
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha úgy számolom:

Július 6: nem dolgozom

Július 7: nem dolgozom

Július 8: 8 óra

Július 9: 8 óra

Július 10: 8 óra

Július 11: 12 óra

Július 12: 8 óra

----

össz: 44 óra/1 hét


Július 13-19-ig:

Július 13: 8 óra

Július 14: 12 óra

Július 15: 8 óra

Július 16: 8 óra

Július 17: 8 óra

Júl 18: nem dolgozom

Júl 19: nem dolgozom

---

össz: 44 óra egy héten


Így lehet számolni a heteket? Mert így törvényesnek tűnik.

2012. júl. 4. 14:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom ezt olvasd el, és akkor rájöhetsz: [link] Munka és pihenőidőről szóló rendelkezéseket. Tudom hosszú és bonyolult, de ilyenek a törvények, hogy senki se értse meg :D
2012. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Cserélek egy napot a másik diáktársammal. És úgy lehet hogy 5 nap egybe 1 nap szünet 4 nap, ugye?
2012. júl. 4. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!