Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valahol nem kaptam számlát...

Ha valahol nem kaptam számlát az hol jelenthetem az apehnek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 23:49
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:
55%
De azért tegyük hozzá, hogy egy átlag vállalkozó ha rendesen adózik, area pont rámegy a gatyàja is. Nem az a pénz hiányzik a kasszából, hanem a komoly cégek elsikkasztott milliárdjai. Kérdezö: sajnos számla nélkül nem tudod bizonyítani a vásárlás tényét, legyen ez need tanylópénz. Mekkora összegröl beszélünk egyébként?
2012. szept. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
31%

Többedszerre nem adtak..Miért kéne, mi vagy te, adóellenőr?Ha nem vagy az, akkor minek számla?Ha annyira kell, akkor kérjél, akkor adni fognak, ha áfás számla kell, akkor is ott nyisd ki a szád a boltban, mert nem gondolatolvasók az eladók.

Egyébként nem az eladóra kellene húzni a szád, minden bizonnyal a főnök utasította, hogy ne adjon, tehát csaló vállalkozó állhat a háttérben.Előbb-utóbb remélhetőleg úgyis lebukik.

2012. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Van rá bizonyítékom mert van árucimkém. Sőt a kamera felvételeit ki. Kell adniuk ha kérik ami bizonyitja ottjártam.

De mindegy is 8 óra bemegyek személyesen és panaszt teszek.10 re mgyek dolgozni arra vélhetően végzem nem hagyom annyiban.

2012. szept. 19. 07:58
 24/37 anonim ***** válasza:
81%
Erre (is) van a panaszkönyv. Ott helyben kitöltöd, majd 1 hetük van, hogy kivizsgálják és a megadott elérhetőségen értesítsenek. Ha ez elmarad, akkor fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez.
2012. szept. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 Komplikato ***** válasza:
Az attól függ, hogy akitől nem kaptál számlát, az jó NER kompatibilis Kubatov pozitív arc (értsd a hatalmi arcok haverja) vagy egy ellenlábas kis sötétben bújkáló ellenség aki rá érett a feketelistára? Mer első esetben nem neki lesz nagyon rossz.
2012. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a válaszokat, körülbelül lesz sejtésed, miért nem kaptál számlát. Nagyon sok oka lehet.

1. Csalni akartak.

2. Elfelejtették.

3. Annyira megszokták, hogy eszükbe se jutott.

4. Nem tartották lényegesnek, például az összeg miatt.

5. Rossz kedvük volt.

6. ....


Ha reklamálni akarsz, az is sokféleképpen lehetséges és sokféle ok miatt. Érdekes, az adócsalás neked se jutott eszedbe, csak az érdeksérelem. Te jártál rosszul. Gyanítom a fogalmazásodból, hogy ez így is marad. Valahogy nem találod el a megfelelő helyet és megfelelő hangot. És emiatt sokféle eredmény lehetséges.

1. Szerencséd lesz.

2. Simán elzavarnak.

3. Egyáltalán nem simán zavarnak el.

4. Rossz helyen kopogtattál.

5. Rosszul adtad elő a mondanivalódat.

6. Levegőnek néznek.

7. ....


Próbálkozz.

2012. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem, hogy mi bajod.

Rendszeresen ott vásárolsz, eddig sem adtak blokkot..

Nem tudom, mekkora és milyen tételről beszélünk de ha pl. egy liter lejárt tejről, magadnak köszönheted, hogy nem nézted meg, meddig jó..

Megsúgom: a blokk és a számla nem ugyan az!

2012. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Számlát mindig neked kell kérned, blokkot kell adniuk kötelezően.

Egyébként semmit nem tudsz csinálni, fogd fel tanulópénznek.

2012. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, hogy miről is van szó tulajdonképpen? Ha ismertebb cégről van szó, akkor leírhatnád, hogy kik nem adtak blokkot.
2012. szept. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mi történt a cuccal, hogy nekik állt feljebb? Azért így nem kerek a történet, remélem tudod.
2012. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!