Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértesz az új joggal,...

Egyetértesz az új joggal, miszerint a Liszt Ferenc téri (és más terek) kávézók, pubok este 10-kor bezárjanak?

Figyelt kérdés
Én pártatlan vagyok,de azért durva, hogy 10-kor bezárjanak az éttermek,stb. , viszont megértem a lakókat is, én sem bírnám,ha az ablakom alatt zajongás lenne nap mint nap.
2009. júl. 24. 20:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%

én nem értem meg a lakókat. hogy miért?

mert Budapest egy pezsgő, éjszakai élettel rendelkező nagyváros. a belváros egy nagyvárosban ezzel jár. tipikus hazánkra jellemző megoldás: b.sszunk ki több ezer emberrel, ahelyett hogy néhány ember toleráns lenne. igen lehet írni habzó szájjal, hogy de ők legyenek tekintettel.

erre ismét csak azt tudom mondani, hogy egy belváros nem egy lakótelep, vagy tanya, hogy éjjel nincs kint senki az utcán. ez ezzel jár. eddig érdekes módon nem volt háborgás.

csak az a probléma, hogy az emberek 11kor indulnak el otthonról szórakozni.

2009. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha másnap munkanap van, mindenképpen kéne a korlátozás, ugyanis bár van, aki tud kulturáltan szórakozni, de bőven akadnak randalírozók is. Talán ezt próbálnák kivédeni.


Amúgy aki szerint eddig miért nem zavart senkit, annak még sose volt jogi problémája, így nem tudhatja, mennyire el tudják húzni az időt a döntéshozók. Akár magánügy, akár közügy, itthon ez jellemző, hogy nem lépnek azonnal. November óta zajlik egy ismerős iskolában egy jogi procedúra, mostanra van eredmény, de még csak szeptemberben lesz kiértesítve az iskola (mi is csak azért tudjuk, mert van ismerősünk, aki már tudja).

2009. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

ez Magyarország. végre valami működik, bevétel is származik belőle, jönnek szórakozni az emberek, és el kell b.szni.

kijárási tilalmat mikor akartok bevezetni?


undorító hogy így akarnak a választások előtt szavazókat nyerni.

2009. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Azok a szerencsétlenek legyenek minden este és éjjel toleránsak?Ezt nem gondoljátok komolyan.Ez a demokrácia?
2009. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

lehetne kötni egy olyan megállapodást, hogy mondjuk a 10 órai zárás érvényben van vasárnaptól csütörtökig, de péntek-szombaton, mikor másnap a legtöbb embernek nem kell dolgoznia, nyitva tarthassanak tovább...

viszont azt teljesen megértem, hogy szerencsétlen ember hazajön este a munkából, másnap korán reggel mennie kell megint, mikor aludjon, ha nem este? Az éttermek költözzenek olyan helyre, ahol nem zavarják a lakókat, vagy akkor legyenek nyitva, de zene nélkül, maradjanak "kussban"...nyáron nem lehet, csak nyitott ablak mellett aludni, azon pedig behallatszik minden, ha egy ember a saját lakásában pihenésre vágyik, főleg éjszaka, igenis megvan hozzá minden joga, én úgy érzem...

2009. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy nemcsak dolgozhatsz, de lehetsz beteg, lehet hogy kisbabád született...szóval ne már, hogy minden éjjel tombolást kell hallgatnod.
2009. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
Itt nem a nyitvatartást kellene korlátozni, hanem néhány állatot!
2009. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a színház után pezsgőzni vágyókkal van a baj, hanem a sok ingyeélővel, aki tesz másokra!

Csendrendelet létezett már '89 előtt is, csak akkor, ha végig ment a rendőr az utcán mindenki elbújt akár a saját seggébe is! Amióta kitört a nagy "demokrácia" azóta mindenki a jogaival dobálózik. "Mee' jogom van éjjel 11-kor ordítani az utcán, mint a vizikretén, mert így érzem jól magam! A többiek meg nyaljanak sót!"


Ha a nagy demokratákat nem lehet másképp kultúrára szoktatni, akkor igenis zárják be a lebujokat!

2009. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

gratulálok, már értem miért tart itt az ország, ahol tart.

csak így tovább ;)

2009. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!