Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértesz az új joggal,...

Egyetértesz az új joggal, miszerint a Liszt Ferenc téri (és más terek) kávézók, pubok este 10-kor bezárjanak?

Figyelt kérdés
Én pártatlan vagyok,de azért durva, hogy 10-kor bezárjanak az éttermek,stb. , viszont megértem a lakókat is, én sem bírnám,ha az ablakom alatt zajongás lenne nap mint nap.
2009. júl. 24. 20:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Én vidéki vagyok ugyan,de egyetértek vele.Az ott lakók is szeretnének esténként pihenni.Ha az éttermek biztosítanák a kulturált viselkedést,hogy a vendégek ne hangoskodjanak,ne randalírozzanak,akkor nem lenne a késői nyitvatartás ellen kifogás.
2009. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Fecc válasza:
54%
Hmm..eddig senkit se zavart? csak most?
2009. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

21:44 - De, eddig is zavarta az embereket, csak a drága jogászok, akik erről szabályt alkothatnak, eddig ültek rajta.


Egyébként valóban, ha a kulturált viselkedést az éjszakázó vendégek is 100%-ig teljesítenék, akkor valószínűleg nem lenne gond, szóval az ott lakók érdekében persze, ők is szeretnének pihenni, hogy másnap kipihenten menjenek be dolgozni. Egyébként másik oldalról nézve, akárhogy is üzlet, de az éjszakai munka kevésbé biztonságos, mint nappal dolgozni, és nem minden helyen tudják tökéletesen biztosítani ezeknek a vendéglátó egységeknek és békés vendégeiknek a védelmét. Anyukámékra az utcán támadott rá egy illető (aki "már nem volt szomjas") egy viszonylag forgalmas vasútállomásnál késő este, mikor öcsém elé mentek, aki akkor érkezett.

2009. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
IGEN!
2009. júl. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt felháborítónak és elképesztőnek tartom!!! :[


Az "éjszakai szórakozóhelyek" mikor legyenek nyitva, ha nem ÉJSZAKA???


Főleg ez a környék, ahol tele van színházzal, akik kijönnek előadás után, szeretnének beülni egy sörözőbe, borozóba, étterembe...


Mikor szórakozzon, aki napközben dolgozik?


Én nem tartom elfogadhatónak a lakók érveit, mert pl. ezen a környéken 100 évvel ezelőtt is voltak éjszakai szórakozóhelyek, ők úgy vették meg a lakásaikat itt, hogy elfogadták : itt éjszakai szórakozóhelyek vannak, ahol éjszaka esetleg hangoskodni fognak! Csak most lett elegük???...


Akit zavar a belváros zaja, az költözzön vidékre vagy egy tanyára, ott csak kutyaugatást fog hallani (de azt egész éjszaka).


Különben nem igaz, hogy a lakók panasza az ok : mindenütt a helyi polgármesterek egyéni cezaromániája miatt vezették be ezt a rendelkezést. Egyre több polgármester kezd olyan rendelkezéseket hozni a maga kis "szemétdombján", amivel uralkodhat az embereken!


Rengeteg külföldi túrista más országot fog keresni magának úticélul, ha itt azt a röhejes helyzetet látja, hogy este 10-kor képtelen egy üdítőt meginni...

2009. júl. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

NEM!

Hihetetlen h csak nálunk nem tudnak aludni a lakók, csak nálunk vannak ilyern idióta emberek aztán meg pl Madrid főterén, körbe 10-es panelekkel alul végig egész éjjel üzemelő szórakozóhelyek vannak. Ott miért nincs ebből cirkusz???

Iszonyú hülye egy nép a magyar .... gondolom unatkoznak meg hát sokáig azt s ebírja ki h ne tegyen keresztbe valakinek

2009. júl. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Szia!


Én egyetértek vele, marad még így is bőven elég szórakozó hely, ahol a magyar átlag hülyére ihatja magát és dobálózhat a sörösüveggel...


Szerintem nem csak a lakókat kéne szidni, hanem belegondolni, hogy hogy szórakozik a magyar... És kétlem, hogy bárki is este 10 után ment volna lakást nézni a környékre, sőt azok annyira régi lakások, hogy akkortájt még nem volt szokás így szórakozni, mint ma... Nyilván aki annak tudatában vette a lakást, hogy ilyen zaj van, az nem is lobbizik ellen.


Én külvárosban lakok, meg is őrülnék ha zajban kéne élnem. Nem rég volt szerencsém londonban éjszakázni... hát gusztustalan volt, üvöltöznek, vihognak az utcán éjjel... tényleg nem lehetett pihenni.

Másrészt Svédországban, ahol nem lehet alkoholt kapni sehol (megjegyzem még is élnek), soha sehol nem tapasztaltam hangoskodó társaságot... Kivéve a hajón, nah de kérem a nyílt tengeren tuti nem zavarnak senkit! :)


Szerintem a legjobb élni és élni hagyni... ebben az esetben nem tudom mi lenne az ideális megoldás... talán ho9zzásegíteni a lakókat valami féle szigeteléshez... vagy nem tudom, de az biztos, hogy ez így most nem jó!

2009. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Kedves állandóan Madriddal példálózó társunk!

Nos, ott más a mentalitás és a bioritmus.Én is éltem mediterrán országban.a kollégáim nem értették, miért akarok nyolckor reggelizni, miért nem heverészek dél körül egy pár órát, és miért kopog a szemem hatkor este, mikor csak éjjel tizenegykor vacsorázunk általában, mert akkor van itt az ideje.Szerintük.

Szerintem költözz oda.

2009. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Én is egyetértek ezzel a korlátozással, és remélem, be is tartják/tartatják majd, mert ugye Magyarország nem az ilyesmiről híres. Talán aludni mégis fontosabb, mint tivornyázni, és talán többen akarnak éjjel aludni, mint zajongani. Az ilyen vigalmi negyedeket nem a belváros sűrűn lakott helyén kell elhelyezni, hanem vagy a lakóhelyektől távolabb eső helyeken (lehet ilyet kialakítani), vagy ha mégis a belvárosban, hát akkor legyen zárt helyen és szigeteljék le abszolut a hangot. Azt viszont nem értem, hogy miért lett ebből az alapvetően kis jelentőségű lokális ügyből egy több hetes országos hírfolyam.
2009. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Azzal egyetértek hogy hétköznap éljen ez a szabályozás.

Viszont ne legyen időkorlátozás Péntek este és a Szombati napon.

Hiszen nem csak kisnyugdíjasok élnek ebben a városban,hanem szórakozni,élni vágyó fiatalok is.

2009. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!