Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öten örököltük meg a családi...

Öten örököltük meg a családi házat és telkeket. El szeretnénk adni. De nővérem nem engedi, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

, de nővérem azt mondja ő nem engedi!

nem tudja kifizetni a többi örököst!Azt mondja még ő él az örökség nem lesz eladva!

Mi a teendő?


2009. júl. 23. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
mivel nem tudna titeket kifizetni így csak azt tudom ajánlani h beszéljétek meg mivel jogilag semmit nem lehetne tenni elvégre neki is van része benne
2009. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem így működik, kedves első! Kérni kell bíróságon a közös tulajdon megszüntetését, ha nem lehet beszélni a fejével. Kötelezni fogják arra, hogy fizessen ki titeket, vagy hogy menjen bele az ingatlan eladásába. Legvégső esetben árvereznek és mindenki megkapja ami jár neki tulajdonrész szerint. Az árverezéssel csak az a baj, hogy a piaci árnál sokkal kisebb szokott lenni, amiért elárverezik, de így még így is többet kapsz a jelenlegi nullánál.
2009. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
12.18.-nak.Érdekes amit írsz,de szerintem nem olyan könnyű megoldani azt sem...12 évvel ezelőtt kinéztünk egy szép sarokházat vidéken..A tulaj reális árat mondott,és már alig vártam,hogy a miénk legyen.Kiderült,hogy a házat a 6 testvér örökölte,de az egyik jóval többért akarta eladni mint a többiek(így ő nem ment bele abba az árba amit a többi testvér elfogadott,és a másik testvér meg egyszerűen nem volt hajlandó eladni...Sajnos ezek miatt nem vettük meg a házat de ugyanabban a faluban vettünk egy másikat...Már több mint 12 év eltelt,és még mindig nem tudták eladni(pedig hirdetik azóta is),és mivel senki nem lakik benne,romlott az állapota is...nem tudom,hogy milyen törvény van ehhez,de biztos kemény küzdelem lesz a testvérek között....Én ha ebben a cipőben lennék,utána néznék,hogy nincs-e olyan lehetőség a többi testvérnek,hogy kifizetik a rá eső részt a házból...Vagy ebben az esetben nem úgy van,hogy a többség szavazata a döntő??
2009. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A második tökéletesen leírta, hogy mi a teendő, bírósághoz kell fordulni, hogy szüntessék meg a tulajdonközösséget. Ugyanis erőszakkal (márpedig a "nem engedem, hogy eladjátok" annak számít) senki nem kötelezhető a tulajdonközösség fenntartására.

Én is voltam ilyen szituációban, mi csak ketten voltunk tulajdonosok, cirka 1 év alatt meg tudtunk egyezni a bíróságon, mert ő is belátta, hogy ha árverésre kerül sor, akkor mind a ketten nudlit kapunk érte.

2009. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A másodiknak van igaza: a közös tulajdon megszüntetését bármelyik tulajdonostárs kérheti (a bíróságtól), és ha van rá mód, akkor azt a bíróság meg is szünteti, úgy, hogy valamelyikük magához váltja a részeket, vagy közösen értékesítik az egészet.


Azokban az esetekben, amikor évek óta folyik a hirig a tulajdonostársak között, nyilvánvalóan egyikük sem fordult a bírósághoz, mert ha igen, azért évek alatt befejeződött volna a per és végső soron elrendelték volna legalább a közös értékesítést.


Ilyen esetben nincs apelláta, a bíróság ítéletét végre kell hajtani, tehát az ingatlant el kell adni és a pénzen tulajdoni hányadok szerint meg KELL osztozni (nem lehet ez alól kibújni).


Ügyvéd voltam.

2009. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!