Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyeselnétek egy olyan...

Hazafias Harcos kérdése:

Helyeselnétek egy olyan törvényt, hogy az állami vállalatokat pl. BKV, MÁV tilos legyen kritizálni? (Gyűlöletbeszédnek vagy becsületsértésnek számítson jogilag a kritizálásuk)

Figyelt kérdés

Én igen, mert úgy látom, hogy ezek az ország szerény költségvetéséhez képest nagyon jól végzik a munkájukat (Pesten 10 perceként jár a busz, az ország főbb városai közt naponta legalább 10 vonat van stb.) mégis minden ember céltáblái, a nyomdafestéket nem tűrő kritika pedig enyhén szólva is kimeríti a becsületsértés és a gyűlöletbeszéd fogalmát.


Nem tudom a pestiek mit szólnának ha egyik napról a másikra leállna a BKV, vagy a vidékiek mit szólnának, ha a MÁV-val, VOLÁN-nal ugyanez történne.



Szegény ország vagyunk, nem várhatunk nyugati luxusbuszokat és TGV-t, örüljünk, hogy az állam legalább annyira gondoskodik rólunk, hogy nem privatizálja el az ország közlekedését, hatalmas kedvezmények vannak és viszonylag olcsó Nyugat-Európához képest. Ezeket végiggondolva már morális megfontolásból is szégyenteljes mindennemű kritika.



2012. aug. 13. 00:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Valszeg ezt a törvényt annak a törvénynek az elfogadása követné, hogy Orbán Viktort tilos kritizálni, elvégre milyen jól végzi a munkáját ahhoz képest, hogy szegény ország vagyunk"


Hát ez így igaz, amilyen helyzetben vagyunk, ahhoz képest Orbán kiváló vezér, és az a szóáradat ami a neten ellene megy szintén kimeríti a gyűlöletbeszéd fogalmát.

2012. aug. 13. 13:09
 12/13 anonim ***** válasza:
30%
Én azt helyeselném ha lenne egy olyan törvény, hogy minden graffitisnek életfogytiglan jár, mert úgy utálom, hogy a tömegközlekedési eszközök össze vannak firkálva.
2012. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

nem helyeselném a szabad vélemény kinyilvánításának eltörlését,

de sok mindenben igaza van kérdezőnek.

Ahhoz képest egészen jól elérhető a tömegközlekedés, amennyire nem gazdag, magasan kvalifikált emberek is igénybe veszik.

(én is szegény vagyok, ahhoz képest jó, hogy igénybe vehetem elérhető áron, és nem a gazdagok kiváltsága)

2012. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!