Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » TV-ben hogyhogy mutathatnak...

TV-ben hogyhogy mutathatnak rejtett kamerás felvételeket? Azt hittem tilos rejtett kamerát használni!

Figyelt kérdés
Sőt úgy tudtam még az ilyen eszközök birtoklása is törvénytelen, és erről még a TV-ben is volt szó sokszor.

2012. aug. 7. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy úgy csinálják meg, hogy utólag ne lehessen senkit azonosítani, vagy a felvétel végén aláiratnak a szereplőkkel egy papírt, és esetleg némi pénzt is kapnak.
2012. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem tilos egyáltalán ha közérdeű dolgot vesznek fel! Pld ilyen az újságolvasó buszsofőr aki emberek életét veszélyezteti.
2012. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam az ilyen videókat nem lehet felhasználnia bíróságon. Akkor most mi az igaszság jogilag? És mint mondtam, maga az eszköz birtoklása sem engedélyezett tudtommal.
2012. aug. 7. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Bíróságon bármilyen bizonyíték benyújtható, és a bíró megítélése szerint dönt arról, hogy bizonyítékként értékeli-e vagy sem.

Egy közfeladatot ellátó személyről, a közfeladat ellátása kapcsán végzett tevékenysége okán történő rögzítés cseppet sem meríti ki a személyiségi jogaira vonatkozó rendelkezések megsértését.

2012. aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudtam az ilyen videókat nem lehet felhasználnia bíróságon."


Bíróságról nem volt szó a kérdésben. :)

És valóban, a nálunk honos jog kicsit más, mint az angolszász, pl. az amcsi krimikben.

Amúgy rögzíteni lehet, nyilvánosságra hozni meg módjával. Attól függ, mit tartalmaz a felvétel. Ezért szoktak inkább hozzájáruló papírt aláiratni velük a felvétel után. (Meg hogy ne követelhessenek utólag pénzt.) Vagy kihomályítják.

2012. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!