Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ütközik ez valami szabályba?

Ütközik ez valami szabályba?

Figyelt kérdés
Anyum pár hónapja kiment külföldre dolgozni és egy öreg néni vigyáz rám aki Semmit se csinál csak főz meg alszik.Szóval azt csinálok amit akarok és mostanában elszoktunk menni a haverokkal (az egyik 17 a másik 16 lett pár napja és én a nyáron leszek 15) 23:30-08:00-ig (körülbelül) a városba sörözni (nem vagyok alkoholista csak egy két kortyot) és sétálni beszélgetni,mert ilyenkor kevesebben vannak a városban.Betörni meg rongálni nem szoktunk és mindig nálam vannak a Papírjaim mint a Személyi meg stb.És azt szeretném kérdezni hogy ütközik ez valami jogszabályba vagy ez ilyenkor is ugyan olyan közterület mint nappal? 14/F

2012. máj. 14. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt jól érzed, mert ez elhanyagolásnak számít. Nem felel meg annak, ahogy egy 14 éves gyerek felügyeletét kell biztosítani. Ha gondolod, szólj valakinek, háziorvosodnak vagy az önkormányzatnál valakinek, vagy mivel most iskola van, legkézenfekvőbb az iskolában valakinek holnap, osztályfőnöknek, iskolaorvosnak, iskolapszichológusnak, stb.
2012. máj. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én nagyon jól érzem magam meg semmi baj nincs csak a tanulmányaim miatt aggódok.De úgy értettem a kérést hogy a Rendőr ezért megbüntethet vagy valami hasonló, figyelmeztetés jár az ilyen magatartásért?
2012. máj. 14. 01:12
 3/7 A kérdező kommentje:
*kérdést
2012. máj. 14. 01:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég lelkiismeretes, akkor utánajár, miért van ilyen korú gyerek éjjel az utcán. De Téged nem büntet meg ezért.
2012. máj. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
igazándiból szerintem elég kicsi arra az esély hogy éjszaka egy sör miatt megállítanának.17vagyok én is régóta járom a várost de eddig egyszer igazoltattak.max megkérdezik, hogy ejnyebejnye és hazavisznek. amúgymeg érezd jól magad. tényleg, mások örülnének, ha ennyi azabadságuk lenne. ez a kor úgy is erről szól. és szerintem jól is jön ez a rolog, legalább tanulsz egy kicsi önellátást ;)
2012. máj. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy 16 év alatt csak nagykorúval(vagy szülővel?) lehetsz az utcán.
2012. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mármint éjszaka:DD 10-től
2012. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!