Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámadnak és rá engedem...

Ha megtámadnak és rá engedem a kutyát azért büntetnek?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni ha az utcán este kutyát sétáltatok és rám támad valaki és rá engedném a kutyát azt büntetik ? Ha igen akkor mennyire ?

Most az a helyzet hogy csak estefelé érek rá és ilyenkor el szoktam menni a kutyámmal futni ( mert ugye neki is kell a mozgás ) és amerre szoktam menni van egy kocsma és gyakran belém kötnek a részeg pasik és ha véletlen úgy adódna és elengedném a kutyát önvédelem céljából azt mennyire büntetnék ? Egyébként én 18 éves lány vagyok és a kutyám egy 2 éves roti .



2012. aug. 12. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fognak megtámadnmi ha egy rotival vagy. :)
2012. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Általában nem lehet rá válaszolni. Mindig a konkrét helyzetet lehet csak megítélni. Olyan meg nincs, hogy úgy véletlen elengedem a kutyámat önvédelem céljából. Most akkor véletlen, vagy nem? Védekezek vagy nem? Csak akkor lehet a kutyával védekezni, ha tényleges és olyan támadás történik, ami legalább a kutya által okozott sérüléssel azonos vagy annál nagyobb mértékű lenne, azaz a védekezéssel okozott hátrány nem lehet aránytalan. Ha ez teljesül, és ez bizonyítás kérdése, akkor nincs büntetés. Meg akkor se, ha a támadás folytán keletkezett felindultságban nem tudod helyesen felmérni az arányokat. Minden esetre egy-két beszólásra nem lehet kutyatámadással válaszolni, és megelőző célból se vehető igénybe. Ha nem jogos a kutyás védekezés, akkor eshetőleges szándékkel elkövetett testi sértés miatt történhet a felelősségre vonás.
2012. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Ne tedd.

- Ha a kutyádat "csak úgy" rá tudod engedni - akkor ugye nincs rajta szájkosár, ami közterületen kötelező, tehát téged büntetnek meg.

- Ha van rajta szájkosár, akkor meg minek engednéd rá?

- Ha van rajta szájkosár, de leveszed, akkor egyértelmű az előre megfontolt szándék, azaz megintcsak te fázol rá.


Az emberre támadó kutyát (hacsak nem igazoltan kiképzett védőkutya) egyébként is rosszul szokták fogadni. Ha pedig teljesen véletlenül, tehát bármilyen szándékodon kívül a részegnek súlyos sérülést okoz a kutya, vagy a részeg a támadásnak betudhatóan meghal, akkor elbúcsúzhatsz a kutyádtól, mert nagy valószínűséggel elaltatják.


Szóval én jobban félteném a kutyámat annál, minthogy egy hülye részegre ráengedjem.

2012. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már volt olyanra példa hogy egy részeg elindult felém és nem részletezném hogy mi volt a szándéka velem . Akkor is úgy teperte le a földre az ittas pasit a kocsma tulajdonosa előttem körülbelül 2 m-re. Pedig akkor is épp kutyával sétáltam . Ez úgy 2 hónapja lehetett . Nem tudom hogy milyen helyzetben lehet jogosan elengedni de akkor is nagyon megijedtem .
2012. aug. 12. 19:53
 5/15 anonim ***** válasza:

"- Ha van rajta szájkosár, akkor meg minek engednéd rá? "


Javaslom a kosár középső -fejről az orron lévő- szíját kivenni, és annyira lazán hagyni a kosarat, ha kell, akkor egy mozdulattal lerázz az eb, aztán hagy jöjjön az alkesz.

2012. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ . Egyébként szájkosár nélkül szoktam vinni mivel legtöbbet a városon kívül vagyunk .
2012. aug. 12. 20:05
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, de én is futok, és fel se merül, hogy bárki, de különösen egy részeg el tudjon kapni. Ettől vagyok futó.
2012. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es én is időnként le szoktam járni haverokkal a kocsmába és már pár szól láttam hogy 30 év körüli krapekok odamennek utcán sétáló 16 éves körüli csajokhoz és elkezdik fogdosni ezért nem tartom kizártnak . Vissza térve a témához nem jó hogy ha rá engeded a kutyát mert ha a kutya 8 napon túlgyógyuló sebet okoz akkor akár 8 évre is le csukhatnak . Ezt pont ma láttam a tvben . Úgy hogy nem ajánlatos a kutyát elengedni . Amit tehetsz ellene az a következők lehetnek :

1 . el futsz . Részeg úgy se tud utol érni .

2 . Másik irányba mész futni .

3 . Valamelyik ismerősöddel mész aki meg tud védeni

4 . Veszel egy paprika srayt az jó a részegek ellen ( a cs ható anyagú nem jó ) és ha kell akkor lefújod.


Szerintem ez a 4 megoldás közül valamelyike lenne a legjobb .

2012. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Az is elég lehet, ha a kutyát megtanítod hangosan ugatni, morogni. Akin ez nem használ az általában túl részeg és

egy pofontól is padlót fog.

2012. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen és a kutyád meg a sintér telepen kötne ki
2012. aug. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!