Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinál aki fellebbez?

Mit csinál aki fellebbez?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Fellebbez.
2009. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő választ ...
2009. júl. 19. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy neki kedvezőtlen ítéletet vagy döntést szeretne megváltoztatni.
2009. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem ért egyet a hozott határozattal, mondjuk bíróságon vagy mert elkövettél valamit, próbálják rád verni, első fokon mondjuk elítélnek, de te fellebbezel ez ellen, mert nem akarsz a böribe csücsülni, és tovább viszik az ügyet, de vannak olyan esetek amikor nyilvánvaló, hogy te tetted, akkor szokta mondani a bíró, hogy fellebbezésnek helye nincs. Tök értelmetlen lenne. Remélem így érthető, lehet nem volt pontos és hivatalos, de a lényege ez, hogy nem értesz egyet és tisztára akarod mosni magad, avagy ráakarsz verni valamit valakire.
2009. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. júl. 19. 17:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A fellebbezés akármilyen eljárás során megilleti bármelyik a perben/adott ügyben érdekelt felet a sérelmesnek tartott határozattal szemben (akár a vádlottat a büntetőeljárásban, vagy a polgári perben az alperest vagy felperest). Ez általános alkotmányos jog, hogy az első fokon született döntéseket , másodfokon (egyes esetekben harmadfokon) meg lehet támadni. Ilyenkor a bíróság felülvizsgálja a megfellebbezett határozatot azaz a fél által sérelmezett határozatot és dönt, hogy helyben hagyja az előző ítéletet, azt megváltoztatja, vagy netalán teljesen új eljárásra utasítja az elsőfokon eljárt bíróságot.

A törvények általában kifejezetten tartalmazzák azoknak a döntéseknek a körét ami ellen fellebbezés nincs helye.

2009. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,ez kimerítő volt :)
2009. júl. 19. 22:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Jók a válaszok, de engedj meg egy nyelvtani kommentárt! A "fellebbez" szó olyan mint egy igekötős ige, de nem az. A fellebbezés arra vonatkozik, hogy fellebb, azaz feljebb viszem a dolgot. Borzasztóan félreérthető például egy tanuló által, aki mondjuk így érti: "Én most fel fogok lebbezni!" Természetesen helytelen, viszont maga a "fellebbez" szó igekötős igeként felfogva totál félreérthető. Remélem érthető voltam, bár nem vagyok Grétsy László.
2009. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ezt én nem is tudtam,köszi :)
2009. júl. 19. 23:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!