Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédek esetleg rendőrök?...

Ügyvédek esetleg rendőrök? Könyörgöm adjatok tanácsot (folyt. Lent. )

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve azt sem tudtam hová írjam ki a kérdést, nem tudom hová forduljak. Ha valakinek van ügyvéd ismerőse (vagy ilyenkor kire van szükség?) akkor az is jó [ha esetleg itt nem találok], ha megmutatná neki a kérdést, és ha ráér és tudnék vele váltani pár szót.

Sajnos nincs pénzem ügyvédet felkeresni, de amúgy is csak erről szeretném megkérdezni (kérdés a szöveg végén).


Már nagykorú lány vagyok (19), de a szüleimmel kell élnem mert egyszerűen nincs lehetőségem elköltözni, már ezerszer átvettünk mindent ismerősökkel, de nem találtunk megoldást. Maradnom kell.


Apám iszik és ilyenkor (szinte minden nap) veszekedős, ordítozós, erőszakos, tör-zúz stb. Anyámra nincsenek szavak... nem akar válni és kiáll apám mellett (legalábbis mindenki más előtt). Nekem panaszkodik olykor, de egyénként szerintem ő ezt élvezi. Őt sosem verte meg apám, csak engem minden nap, neki könnyű.

Sokszor a sörös dobozt vágta hozzám közelről, meg fém sörnyitót, ami azért nagyot üt. De vágott már utánam követ, téglát, fadarabokat stb talán ásót is, nem emlékszem már.Múltkor a rovarirtószert vágta hozzám ami szétment és az egész por rám hullott. Aztán le sem zuhanyozhattam, mert nem engedett be. Sokszor le is köpött, ami azért egy lánynak rosszul esik :(

Mai napig ver, mindennek elmond (pl. pár órája: h.lye p.csa, h.lye f.sz, köcsög, b.zi, kis g.ci, dagadt disznó, hájas sz.r, értelmi fogyatékos stb-stb.) Pedig nincs oka rá, mert rendes lány vagyok, és értelmes is! Na jó, kövér, de most fogytam 15 kilót, nem tudok gyorsabban! :((

Az ismerőseim is kedvelnek értelmesnek tartanak, apám mégis állandóan el akar vitetni, mert bolondnak tart. Ez sikerülne is neki, mert a szomszédok csak az ordítozást hallják 24 órában és mivel engem nem kérdeznek szüleimmel beszélnek ők meg már az egész városnak beadták, hogy kezelhetetlen vagyok és engem verni kell, fogyatékos vagyok. Mindenki nekik hisz, engem senki nem néz már semmibe, kiröhögnek. És persze, hogy az én hangomat hallani főleg, mert sikítok hogy engedjen el ilyenkor persze mondok rá én is dolgokat, de annyira csúnyákat, mint ő nem. A szomszédok ezt hallják és gyűlölnek engem, pedig ha lenne egy csepp eszük rájöhetnének, hogy biztos nem unaloműzésből csinálom.

Többször próbáltam öngyilkos lenni, mert nem bírtam már. Apám késsel, baltával is fenyegetett. De ezt is ellenem akarja fordítani mert 20 év alatt egyetlen egyszer! egyszer! annyira kiborultam, hogy felvettem egy kést és azt mondtam megölöm. Már bele akartam szúrni, de nem bírtam elsírtam magam, remegtem. Egyik kezemmel szúrtam volna, de hirtelen a másikkal kivettem a kezemből a kést és eldobtam.


Apám folyamatosan vert, amióta az eszemet tudom. 13-14 éves koromban legalább 4szer vert meg annyira durván, hogy min. 2 hétig nem mehettem iskolába, alapozót kentem az arcomra és a háziorvost próbáltam átverni, hogy beteg vagyok írjon ki... nem tudom miért nem szóltam senkinek, tudom óriási hiba volt. Örökre bánni fogom. De szerettem apámat, nem mertem! És akkor nem tudom mi történt volna velem.


Már hónapja már úgy emlékszem nem vert meg, mert alig van itthon illetve ha muszáj kiszaladok az udvarra ordítva, hogy ne tudjon megverni, mert mások előtt kicsit visszafogja magát.



Kijelentettem, hogy legyen neki elég, hogy egy roncs lettem idegileg és sosem lesz normális életem. De engem többet nem üt meg, se ő se anyám! Ha hozzám érnek feljelentést teszek.


Ezt szeretném megkérdezni, hogy ilyet tehetek? Anyám nyíltan kimondta apám mellé áll, ő hazudni fog szóval az én szavam áll az övék és a "csatlósaik" ellen.

Mit tehetek, ha megütnek? Hová kell fordulnom?


Elegem van, emiatt félek a férfiaktól és úgy érzem semmire sem vagyok képes pl. elintézni ilyen ügyeket.



Szóval most apám fel akarja használni ellenem, hogy többször megpróbáltam megölni magam és hogy egyszer késsel "fenyegettem" őt és egyszerűen mindent!


Én megmondtam nem tűröm tovább, nem fogok félni, nincs egy normális kapcsolatom mert félek a férfias férfiaktól!


Ma azt mondta, ha feljelentem, hogy megütött ő behúz magának egyet és ő is feljelent, hogy én tettem! Vagy megüti anyámat és majd rámfogják. Esküszöm nem normálisak! :(

Elhinnék egyáltalán, hogy én tettem? Nem vesznek kézlenyomatot vagy ilyesmit? Csak kisebb az öklöm meg nem tudok akkorát ütni. Bár, ha anyám üti meg apámat akkor nem tudom...


Annyira félek, tiszta őrültek, minden kitelik tőlük.


Elnézést, hogy ilyen sok (biztosan) lényegtelen dolgot írtam de nem tudtam rövidebben leírni az egészet.

Fő kérdésem feljelenthetem én apámat és ilyenkor hová kell fordulnom?


Ja és a rendőrséget kihívhatom ha apám megint megverne nagyon és nem áll le és tör-zúz? Mert apám azt mondta engem fognak elvinni mert feleslegesen hívtam ki őket, vagy ki se jönnek. Illetve majd ő elbeszélget velük és megyek a gumiszobába mert az való nekem.


Kérem szépen, könyörgöm valaki aki ért hozzá segítsen! Elég, ha levelet ír, akár ide akár privátot, csak mondjon valamit, hogy mihez kezdjek.


Marékszámra szedem a nyugtatót, mert a szívem már nem bírja ezt. Annyira idegesítenek, és nem hagyják abba hiába kérem, már elsötétül előttem minden, és bele kell kapaszkodnom valamibe, és kb. fél percig nem is látok. Nagyon ijesztő, és én nem akarom, hogy ezt tegyék velem és szeretnék dolgozni és elmenni majd innen!


2009. júl. 17. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Fordulj a nane-hez (www.nane.hu) ők tudnak segíteni.
2009. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de már nem ver meg a régieket meg nem tudom bizonyítani... szóval nem tudnak mit tenni. Azt javasolták költözzek rokonokhoz barátokhoz. De nem tudok! Munkám nincs, vagyis ami van azzal még nem tudok pénzt keresni mert ez olyan, hogy előtte be kell bizonyítani, hogy érsz valamit csak később lesz belőle rendes pénz. Alkalmit meg nem tudok vállalni mert egyrészt nincs, másrészt még érettségim sincs egyelőre. Ott kellett hagynom az iskolát mert volt, hogy éjjel is veszekedtek nem aludtam semmit, iskolába nem bírtam ébren maradni és figyelni. Tanulni sem tudtam mert üvöltöttek velem és pánikbeteg lettem egész napom kb. annyiból állt, hogy felkeltem megmosakodtam majd ültem egész nap aztán este lefeküdtem aludni. Az ha már kimentem a kertbe csoda volt, de ezt is rettentő soknak éreztem, mint aki 2 műszakot lenyomott. Szerencsére ez már elmúlt, de hiába mondom nekik, hogy kicsit rendeződjenek már a dolgok és hadd legyen érettségim vagy legalább kicsit megnyugodjak aztán tudjak dolgozni nem érdekli őket. Egy perc nyugtom sincs állandóan ideges vagyok, a szivem se bírja, fulladok, remegek. El is ájulhatok akkor sem fogják magukat vissza csak ordítanak velem, hiába kérem meg őket szépen, hogy egy picit legyenek már tekintettel rám.


Jogilag érdekelne, hogy feljelenthetem-e anyámat/apámat azért ha mégegyszer megüt? Ez nem egy pofon, mert hisztizek hanem csak meglát és nem tetszik neki, hogy zavarom és nekem esik. Kb bármit teszek ő talál rá okot, hogy belémkössön. Ha vissza szólok, ha nem néha akkor is megpróbál megütni. Most már mindig mondom neki, hogy abban a pillanatban megyek a rendőrségre így valamennyire visszafogja magát. De nem tudom egyáltalán lehetséges-e, ilyenért rendőrségre menni és valamit tenni. Nem akarok nagy pereskedést, csak kicsit vegyék már észre magukat, hátráljanak meg és érezzék én is keresztbe tudok nekik tenni.


És az érdekelne elvitethet-e, mert már többször telefonált ezügyben, csak aztán megmondtam, hogy "hát akkor találj meg" és leléptem. Így valószínűleg letette a telefont. Nem tartom magam bolondnak, nem értem miért kellene engem bezáratni. Kértem legalább pszichológushoz járhassak (ingyenes nincsen itt) de nem fizetik ki és apám azt mondja amint a pszichológus meglát rögtön elvitet mert ő is azt fogja mondani, hogy nem vagyok normális és egy hisztis kis p.csa vagyok. Ezt így mondta ma délután. Az egész városban szinte minden 2. embert ismernek így nem csodálkoznék ha alapja sem lenne a dolognak, de mégis elintéznék és bolondokházába kerülnék.



Esetleg valakinek van ötlete hová írhatnám meg mindezt ahol jogilag tudnak segíteni? Mert én nem tudom megtehetik-e ezt szüleim és nekem milyen jogaim vannak, mert nem vagyok hajlandó elviselni, hogy apám rettegésben tartson, többé nem.

Egy rendőrt meg mégse kérdezhetek meg az utcán, hogy ő mit gondol... nincs ötletem mit kell ilyenkor tenni.


Ilyen egyesületeknél nem jártam szerencsével.

2009. júl. 17. 23:43
 3/6 anonim válasza:
Szia!Igen tehetsz feljelentést, lenne egy tanácsom... amikor ilyen van vedd fel diktafonra vagy amire tudod a hanganyagot hogy fenyeget, meg ordit meg hasonló, vagy például amikor azt mondja, vagy ha egy olyat fel tudnál venni hogy "ő hazudni fog" akkor nyert ügyed van.Próbálj munkát szerezni és elmenni valamiféle albérletbe, még mindig jobb szerintem...
2009. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelj csak...


A leírásod alapján tisztán látszik, hogy minél hamarabb el kellene költöznöd otthonról!


Jövedelmed nincs, érettségid sincs, albérletet nem tudnál fizetni...


Mi lenne, ha olyan munkát vállalnál, ahol kaphatsz szállást?! :]


Pl.: Kórházakban mindig keresnek kisegítő személyzetet és van nővérszállójuk is...

Vagy : lehet jelentkezni óceánjárókra dolgozni, ahol nagyon jó fizetést lehet kapni, kapsz szállást, ellátást, a jövedelmedet tisztán elteheted, és mellesleg hónapokig a hajón lehetsz!

Vagy : külföldre babyszitternek?...


Különben ha az apád részegen tör-zúz és verekszik, akkor nyugodtan kihívhatod a rendőrséget, a rendőrök nem a részeg embernek fognak hinni, hanem szépen bevitetik egy kórházba gyomormosásra amit neki kell majd utólag kifizetni!

Igenis beviszik, ha részegen randalíroz!!!


Azt se hidd el, hogy téged simán diliházba vitethetnek, mert ezt nem csinálhatják meg! Nagykorú vagy, semmiféle ideggyógyászati bajod nincs jelenleg, nem te törsz-zúzol, hanem ő!


Nem tudom, mennyire lehetne megvalósítani, de próbáld kerülni az apádat és az anyádat, inkább ne szólj hozzájuk, abból nem lehet baj és nem kerekedhet veszekedés sem!

Ha látod, hogy az apád ivott/iszik, akkor zárkózz be a szobádba, menj el otthonról és csak későn menj haza, ha már lefeküdtek...

Ne bocsátkozz vitába velük!!!

Tegyél fel egy fülhallgatót, kapcsold be a rádiódat/magnódat magadnak jó nagy hangerőre, és azt mondanak a hátadnak, amit akarnak!


Sajnos, egyelőre ők tartanak el téged, kénytelen vagy nyelni és tűrni... A verést viszont nem vagy köteles eltűrni!!!


Nincs nagymamád, akihez esetleg elköltözhetnél? :[

2009. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a VÁLASZOKAT!


Sajnos nem tudok hová költözni... de talán még kibírom ezt valahogy amíg muszáj. Köszönöm a segítséget.

2009. júl. 27. 14:27
 6/6 anonim válasza:
a ilyet szülőt én agyon verném minek csináltak meg akkor mert azt persze megtudták de van egy ötletem keres egy nagy darab barátot és vidd el hozzátok apád rögtön nem lesz veled olyan kemény ha egyszer jól felpofozzák 27/F ha ismernélek elmenek hozzátok de apád al elbeszélgetnék:)ez csak egy javaslat volt.ja és ha megüt törd össze a sörös üveget a fejen atoll megfog szédülni híd el:)és vegyé fel egy acél betétes bakancsot és rugd úgy tökön erőből ahogy csak bírod a késel meg elég fenyegetözni nem kel meg döfni is fele.
2009. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!