Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig lehet táppénzen lenni?

Meddig lehet táppénzen lenni?

Figyelt kérdés
Volt egy kis műtétem, 1 hónapon belül gyógyuló seb. Vissza hallottam, hogy a munkahelyemről ki akarnak rúgni, amint vissza megyek. Meddig lehet húzni a táppénzt?
2009. júl. 10. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
1 év, munkaviszonyban, és 1,5 hó passív táppénz, de az már nem számít munkaviszonynak.
2009. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem 1 év,hanem 365 naptári nap,de: össze kell számolni,hogy a mostani megbetegedés előtt már hány naptári napot töltöttél betegácsiban, ezeket össze kell számolni,így lehet -folyamatos biztosítási jogviszonyban- max.365 nap. Ugy tudom,hogy most július 1-től megszigorították a passzív jogon járó táppénz max.idejét 30 napra.Arra meg figyelj,hogy betegállományban felmondani nem lehet.
2009. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi az a passzív táppénz?
2009. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Passzív táppénzről akkor beszélünk,amikor a munkaviszony megszűnését követően (max.2 napon belül) kerül valaki betegállományba.Ha van a volt munkahelyén tb.kifizetőhely,akkor ők számfejtik,ha nincs,akkor az OEP.Passzív jogon július 1-től max.30-ig lehet vki tp-en.A táppénz mértéke az új szabályok szerint a táppénzalapból kiszámolt 1 napi táppénz 50%-a.
2009. júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha eltudom intézni, hogy legyen folyamatos igazolásom? Anya ápolónő, a dokik állítanának ki leleteket.
2009. júl. 10. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:
ide ne irj ilyeneket, mert ez csalásra felbujtás! és okirathamisítás! kérdezd meg a szüleidet!
2009. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak már nem tudom mit tegyek, olyan rossz ez a helyzet:(.
2009. júl. 15. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!